"Вклоняємося перед відважним українським народом": Байден вшанував пам’ять жертв Голодомору

"Вклоняємося перед відважним українським народом": Байден вшанував пам’ять жертв Голодомору

"Вклоняємося перед відважним українським народом": Байден вшанував пам’ять жертв Голодомору
. Президент США Джо Байден. Фото: Getty Images

Президент Сполучних Штатів Джо Байден вшанував пам'ять жертв Голодомору, запевнивши, що США продовжать підтримку у протистоянні російській агресії.

Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

"У той час, як хоробрий український народ продовжує захищати свою демократію та свободу від жорстокої агресії Росії, ми не забуваємо вшанувати також жертв несправедливості та жахів, заподіяних Україні в минулому", — сказав він.

Політик зазначив, що у листопаді цього року відзначаються роковини Голодомору — "смерті від голоду".

"Під час свого правління Йосип Сталін запровадив жорстку та репресивну політику щодо України, включаючи створення навмисного голоду в 1932-33 роках, який призвів до загибелі мільйонів невинних українських жінок, чоловіків та дітей. Ми вшановуємо пам'ять усіх загиблих у цій безглуздій трагедії і віддаємо належне стійкості українського народу, який пережив розруху і тиранію, щоб врешті-решт створити вільне та демократичне суспільство", — наголосив американський президент.

Байден підкреслив, що Сполучені Штати продовжуватимуть підтримку України.

"Цього місяця ми вшановуємо пам'ять жертв Голодомору. Ми підтверджуємо нашу непохитну відданість суверенітету та територіальній цілісності України. І ми вклоняємося перед відважним українським народом, який продовжує хоробро чинити опір нападу Росії на свою демократію", — підсумував політик.

Що відомо

  • Парламент Німеччини планує розглянути та підтримати рішення про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
  • 24 листопада румунський парламент проголосував за Декларацію про засудження Голодомору, якого зазнав український народ внаслідок радянської окупації у 1932—1933 роках.
  • Того ж дня Ірландія та Молдова слідом за Румунією визнали Голодомор геноцидом українського народу.
  • Палата депутатів чеського парламенту у квітні 2022 року одноголосно визнала Голодомор в Україні в 1932-33 років актом геноциду українського народу.

Читайте також

Обстріли Херсона, відновлення електропостачання усіх критичних об'єктів, нова допомога від ЄС. 275 день війни. Онлайн

На початок