Румунія проголосувала за визнання Голодомору геноцидом українського народу

Румунія проголосувала за визнання Голодомору геноцидом українського народу

Румунія проголосувала за визнання Голодомору геноцидом українського народу
. Бухарест, Румунія. Фото: Getty Images

Румунський парламент проголосував за Декларацію про засудження Голодомору, якого зазнав український народ внаслідок радянської окупації у 1932—1933 роках. Декларацію підтримали 248 голосами, повідомляє Agerpres.

У документі висловлюється солідарність з українським народом, який постраждав під час Голодомору.

У заяві, яку на пленарному засіданні зачитав депутат від групи національних меншин Ніколає Мирослав Петрецький, Голодомор "визнається злочином проти українського народу та людства та рішуче засуджується цей акт, спрямований проти українського народу, який призвів до мільйонів жертв, відзначив масовими порушеннями основних громадянських прав і свобод, а також величезними стражданнями".

"Голодомор був унікальним вбивством на території Радянського Союзу за масштабами, темпами та характером злочинів, скоєних керівниками та інституціями Радянського Союзу. На початку 1930-х років мужність і рішучість українців чинити опір колективізації викликали нестримну ненависть тоталітарної системи. Історики підрахували, що на початку 1930-х років відбулося понад 4000 повстань та місцевих повстань проти колективізації, оподаткування, терору та насильства з боку радянської влади... Втрати людських життів склали близько 10 млн жертв. Реальні цифри ніколи не будуть відомі", — сказав він.

Що відомо

  • Палата депутатів чеського парламенту у квітні 2022 року одноголосно визнала Голодомор в Україні в 1932-33 років актом геноциду українського народу.
На початок