Бундестаг визнав Голодомор геноцидом українського народу

Бундестаг визнав Голодомор геноцидом українського народу

Важливо
Бундестаг визнав Голодомор геноцидом українського народу
. Фото: fhm / Getty

Парламент Німеччини визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Трансляція засідання велася на сайті Бундестагу.

Резолюція була прийнята більшістю голосів, шляхом підняття рук. Рішення підтримали депутати чотирьох партій: Соціал-демократичної партії Німеччини, Союз 90/Зелені, Вільної демократичної партії та ХДС/ХССОб’єднання Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу.. При цьому партії "Альтернатива для Німеччини" та "Ліві" утрималися від голосування.

"Серед іншого депутати закликають федеральний уряд продовжувати політично підтримувати пам'ять про жертв Голодомору та його міжнародний розголос, а також продовжувати рішуче протидіяти будь-яким спробам запускати однобокі російські історичні наративи", — зазначається у заяві депутатів на сайті Бундестагу.

Члени німецького парламенту додали, що як жертва агресивної війни Росії, яка порушує міжнародне право та є продовженням імперіалістичної політики президента РФ Володимира Путіна, Україна має продовжувати отримувати політичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку.

Що відомо

  • 24 листопада румунський парламент проголосував за Декларацію про засудження Голодомору, якого зазнав український народ внаслідок радянської окупації у 1932—1933 роках.
  • Того ж дня Ірландія та Молдова слідом за Румунією визнали Голодомор геноцидом українського народу.
  • Палата депутатів чеського парламенту у квітні 2022 року одноголосно визнала Голодомор в Україні в 1932-33 років актом геноциду українського народу.
  • 25 листопада президент Сполучних Штатів Джо Байден вшанував пам'ять жертв Голодомору, запевнивши, що США продовжать підтримку у протистоянні російській агресії.

Читайте також

Чому для України важливо, щоб світ визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом

На початок