Папа Римський закликав святкувати Різдво скромніше, а гроші передати Україні

Папа Римський закликав святкувати Різдво скромніше, а гроші передати Україні

Папа Римський Франциск
Папа Римський Франциск. Фото: Associated Press

Папа Римський Франциск закликав вірян відсвяткувати Різдво скромніше, а заощаджені кошти передати Україні. Про це він сказав під час загальної аудієнції в середу, 14 грудня, передає Vatican News.

Понтифік закликав молитися за український народ, який багато страждає.

"Святкувати Різдво, влаштовувати свято – прекрасно. Але проведімо скромніше Різдво, зі скромнішими подарунками. А заощаджене відправмо українському народові, який цього потребує. Там великі страждання, там голодують і страждають від холоду. Багато людей помирають через те, що поблизу немає лікарів і медперсоналу", — сказав Папа Франциск.

Він закликав святкувати Різдво з народом України в серцях.

"Не забуваймо: Різдво – так, у мирі з Господом – так, але з українцями в серці. І зробімо цей конкретний жест для них", — зазначив Папа Римський.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського Франциска, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Олександра Дугіна — Дарії. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

Читайте також

"Ношу в собі їхній біль" — Папа Римський про ракетні обстріли українських міст

Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з Папою Римським

"Немає потреби вказувати ім'я": Папа Римський пояснив, кого вважає винним у війні в Україні

Папа Римський розплакався, коли молився за мир в Україні. Як це було

На початок