"Немає потреби вказувати ім'я": Папа Римський пояснив, кого вважає винним у війні в Україні

"Немає потреби вказувати ім'я": Папа Римський пояснив, кого вважає винним у війні в Україні

"Немає потреби вказувати ім'я": Папа Римський пояснив, кого вважає винним у війні в Україні
. Папа Римський Франциск під час щотижневої аудієнції на площі Святого Петра у Ватикані, 23 листопада 2022 року. Фото: AP

Папа Римський Франциск заявив, що вважає Росію та президента Володимира Путіна винними у війні проти України, назвавши при цьому українців "народом-мучеником".

Як повідомляє пресслужба Ватикану, про це понтифік заявив у відповідь на питання журналіста єзуїтського журналу "Америка" Джерарда О’Коннелла, який зазначив, що для багатьох людей у Сполучених Штатах виглядає так, немов Папа не хоче прямо критикувати Росію за її агресію проти України, натомість говорячи загальні речі про необхідність припинення війни.

"Коли я говорю про Україну, то говорю про народ-мученик, мученицький народ. Якщо існує мученицький народ, то є той, хто його мучить. Коли я говорю про Україну, я говорю про жорстокість, тому що маю багато інформації про жорстокість військ, які вторгаються", — зазначив понтифік.

При цьому Папа припустив, що за найбільшу жорстокість виявляють деякі національні меншини РФ.

"Загалом, найжорстокішими є, мабуть, ті, хто з Росії, але не належить до російської традиції, наприклад, чеченці, буряти й так далі. Безумовно, той, хто нападає, — це російська держава. Це цілком зрозуміло. Іноді я намагаюся не конкретизувати, щоб не образити, а радше засудити в загальному, хоча добре відомо, кого я засуджую. Немає потреби вказувати ім'я та прізвище", — додав Франциск.

Він підкреслив, що завжди дотримувався такої думки.

"Я ніколи не давав нагоди думати, що я прикриваю агресію. Тут, у цьому залі, я три чи чотири рази приймав делегацію з України, від уряду. І ми працюємо разом", — зауважив Папа Римський.

За його словами, при цьому він не згадує Володимира Путіна як головного винуватця війни, оскільки це й так відомо.

"Чому я не називаю Путіна? Тому що це не потрібно; це вже відомо. Однак іноді люди чіпляються за деталь. Всі знають мою позицію, з Путіним чи без Путіна, не називаючи його імені", — наголосив понтифік.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського Франциска, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Олександра Дугіна — Дарії. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

Читайте також

Папа Римський просить Бога "поспішити" припинити війну в Україні

Папа Римський заявив, що війну в України не можна вирішити "за допомогою інфантильної логіки зброї"

Чому Папа Римський може помилятися щодо України — глава УГКЦ про зміну церкви, віру в ЗСУ та заяви Франциска

"Ношу в собі їхній біль" — Папа Римський про ракетні обстріли українських міст

Папа Римський порівняв агресію Росії в Україні з Голодомором

На початок