"Ношу в собі їхній біль" — Папа Римський про ракетні обстріли українських міст

"Ношу в собі їхній біль" — Папа Римський про ракетні обстріли українських міст

"Ношу в собі їхній біль" — Папа Римський про ракетні обстріли українських міст
28 серпня 2022 року в Аквілі, Італія. (Фото: Даніло Ді Джованні / Getty Images)

Папа Римський Франциск висловив солідарність з українським народом, що цими днями потерпає від наслідків масованих ракетних обстрілів з боку РФ. Про це понтифік сказав під час зустрічі з паломниками у середу, 12 жовтня, передають Vatican News.

“В ці дні моє серце постійно звернене до українського народу, зокрема, до мешканців місцевостей, проти яких загострилися бомбардування”, — сказав Папа Франциск, коментуючи масовану ракетну атаку.

Він також додав, що молиться, щоби “зупинився ураган насильства”.

“Ношу в собі їхній біль і за заступництвом Пресвятої Богородиці представляю його у молитві Господеві. А Він завжди вислуховує лемент вбогих, які до Нього взивають. Нехай же Його Дух зможе перемінити серця тих, в чиїх руках лежить доля війни, щоби зупинився ураган насильства, і щоб було можливим відновити мирне співіснування в справедливості”, — сказав понтифік.

У неділю, 2 жовтня, Папа Римський Франциск двічі закликав президента Володимира Зеленського бути відкритим до "серйозних пропозицій миру".

Вперше 2 жовтня Папа звернувся до президента України перед читанням молитви "Ангелус" на площі святого Петра у Риму.

"Моє звернення адресоване передусім президентові РФ з проханням припинити цю спіраль насильства і смерті, зокрема, й заради власного народу. З іншого боку, глибоко відчуваючи величезні страждання українського народу внаслідок агресії, якої він зазнав, я не менш впевнено звертаюся до президента України бути відкритим до серйозних пропозицій миру", — зазначив він.

За кілька годин понтифік продублював заклик у Twitter.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського Франциска, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Олександра Дугіна — Дарії. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

Що відомо

  • РФ 10 жовтня запустила по Україні 83 ракети, 43 з них збили ЗСУ. Окрім ракетних атак росіяни завдали авіаційних ударів із застосуванням 17 БПЛА типу “Шахід” з території Білорусі та АР Крим. Пошкоджено 11 важливих інфраструктурних об’єктів у 8 регіонах і Києві. Частина областей знеструмлені, всі служби працюють на місцях і оперативно відновлюють інфраструктуру.
  • У Києві зранку 10 жовтня, починаючи з 8.15, під час повітряної тривоги у різних районах міста було чути вибухи. Зафіксовано 7 ударів по Києву. Унаслідок обстрілів у столиці 6 людей загинули, 50 постраждали.
  • В ОПУ повідомили, що російські ракети влучили в об’єкти критичної інфраструктури (переважно об’єкти енергопостачання) у 12 областях та м. Києві. Станом на 20:30 10 жовтня частково порушено електропостачання у 15 областях та у місті Київ.
  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що обстріли російської армії пошкодили 11 важливих інфраструктурних об’єктів у 8 регіонах та Києві, частина областей знеструмлені.

Читайте також

HIMARS і новий "Рамштайн", Україна економить електроенергію, Росія вербує в'язнів. 231 день війни. Онлайн

Чому Папа Римський може помилятися щодо Ураїни — глава УГКЦ про зміну церкви, віру в ЗСУ та заяви Франциска

На початок