Висловили розчарування: МЗС викликало апостольського нунція через слова Папи про смерть Дугіної

Висловили розчарування: МЗС викликало апостольського нунція через слова Папи про смерть Дугіної

Висловили розчарування: МЗС викликало апостольського нунція через слова Папи про смерть Дугіної
. Київ, Україна — 1 серпня 2022 року, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба (Фото: Геннадій Мінченко / Getty Images)

Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дар'ї.

Про це повідомили в МЗС.

"Вісвальдасу Кульбокасу було наголошено, що в Україні глибоко розчаровані словами Понтифіка, які несправедливо прирівнюють агресора та жертву. При цьому викликає нерозуміння рішення Папи Франциска згадати у контексті російсько-української війни смерть російської громадянки на території Росії, до якої Україна не має жодного відношення", — йдеться у повідомленні.

В МЗС України звернули увагу апостольського нунція на те, що з початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну Понтифік жодного разу не приділив окремої уваги конкретним жертвам війни, серед яких вже 376 українських дітей, які загинули від рук армії РФ.

В українському зовнішньополітичному відомстві висловили сподівання, що надалі Святий Престол уникатиме несправедливих висловлювань, які викликають розчарування в українському суспільстві.

Глава української дипломатії Дмитро Кулеба під час спільного з італійським колегою Луїджі Ді Майо брифінгу в Києві, зауважив, що саме по собі запрошення нунція до міністерства є випадком доволі безпрецедентним і говорить саме за себе.

Папа Римський Франциск у День Незалежності України заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дар'я, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

Що відомо

  • У ФСБ РФ заявили, що вбивство доньки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дар’ї готували та реалізували українські спецслужби. Зокрема, у ФСБ виконавицею замаху назвали громадянку України Наталію Вовк, 1979 року народження.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна не має відношення до загибелі Дар'ї Дугіної: її "прибрало" російське ФСБ за критику дій влади РФ.
  • Колишній депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, якій після відмови у 2014 році визнати анексію Криму Росією виїхав за її межі, заявив, що замах Олександра Дугіна та на його доньку Дар’ю Платонову скоїв партизанський рух "Національна республіканська армія", що діє на території Росії.
  • Очільник "Росспівробітництва" Євген Примаков оголосив полювання на колишнього депутата Держдуми РФ Іллю Пономарьова після його заяви, що до загибелі доньки Дугіна причетний російський партизанський рух.
  • Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк наголосив, що Україна не причетна до підриву доньки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дар’ї та додав, що російські спецслужби почали внутрішньовидову боротьбу.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 183. Текстовий онлайн

На початок