DJ Probass: "Українська культура потребує нових облич і нових рішень"

DJ Probass: "Українська культура потребує нових облич і нових рішень"

DJ Probass: "Українська культура потребує нових облич і нових рішень"
Фото: facebook.com/probassofficial

Навесні цього року музичний простір сколихнула композиція "Доброго вечора, ми з України!" електронного дуету з Кременчука Probass & Hardi, яка стала символом незламності українського народу. І хоча дует грає з 2017 року і добре відомий у колах фанатів танцювальної музики, ця пісня стала їхнім першим справжнім хітом.

З того часу Probass & Hardi видали ще кілька треків, зокрема, пісні-колаборації зі співачкою ЮЮ – "Палає", KHAYAT – "До бою" та Олегом Скрипкою – "Лови". Як склалася співпраця з метром української музики, як проходить благодійний тур університетами та з якою зіркою готують спільну пісню, один з учасників Артем Ткаченко розповів Ксенії Івась на Радіо Промінь.

Юля Юріна (ЮЮ) нам розповідала, що вас з нею познайомив Андрій Хайат (KHAYAT). А як почалася ваша співпраця з Олегом Скрипкою?

Влітку був онлайн-фестиваль Atlas Weekend, і саме там ми побачилися. Відчувалося, що я хочу з ним заговорити і він хоче мені щось сказати. Але тоді ми розійшлися в різні боки. А потім я знайшов телефон менеджера, зателефонував і запропонував супердвіжуху.

Ця людина дуже багато зробила для української музики. А ще Скрипка – людина з проукраїнською позицією. І мені захотілося поєднати його стиль з нашим. Ідея, щоб у танцювальній часті пісні з'явилася труба, виникла миттєво. Я бачив, як Олег на фестивалі грав на трубі, і зрозумів, що нам вона потрібна у спільному треку.

Скрипка сам награв трубу?

Так, це його партія.

Це ж була співпраця не тільки з Олегом Скрипкою, а ще й з його сином Устимом. Яка була роль Устима в цій колаборації?

Це була класна історія: частину з того, що співає Олег, придумав саме його син. Три покоління з'явилося в одній колаборації – круто!

А яким є головний меседж цієї пісні?

У тому і прикол цього треку, що кожен з нас вкладав свою історію. Але не хочу розповідати про сенси, хочу, щоб слухачі послухали і самі все вирішили для себе.

Музиканти закладають своє під час створення, а коли трек виходить – він для кожного стає особистим.

Артеме, хочеться дізнатися більш про твій тур університетами. Це була особисто твоя ініціатива?

Вперше ми виступили у Полтаві, і потім нам почали писати інші університети і питати, чи не хочете ви приїхати до нас? Але коли ми почали виступати перед студентами, відчувалося, що їм потрібна така підтримка. Так з'явився цей тур. Дуже багато студентів залишилися в Україні. Вони обрали такий шлях – навчатися під час війни. І це класна позиція. Вони стрімко подорослішали. Хочеться їх підтримати, подякувати їм за те, що вони патріоти, за те, що вони залишилися.

А чи багато молоді залишилося в Україні, зокрема дівчат?

Є міста, де багато студентів, є міста, де навпаки. Але я не можу сказати, що немає дівчат. Вони є.

У якому моральному стані студенти, з якими ви зустрічаєтеся? Чого вони зараз прагнуть?

Зазвичай вони дивуються, що ми до них приїжджаємо. Нещодавно ми приїхали в Рівне – немає світла. Ми кажемо: "Можемо залишитися у вас до завтра, почекати електрику". Вони кажуть: "Ні, давайте зараз, раптом завтра менше людей прийде". Ми знаходимо генератор і граємо концерт.

Молоді хочеться цієї енергії і відчувати, що щось рухається вперед.

А ти спілкуєшся під час концертів зі студентами?

Зараз без спілкування ніяк. Багато хочеться сказати. Ми спілкуємося на теми, які з'являються в інформаційному просторі. Я пам'ятаю, коли звільнили Херсон, ми виступали у Харкові. То ми всією залою кричали: "Херсон – це Україна!"

Коли ти був студентом, влаштовував хтось для вас щось подібне?

Заходи завжди були якісь студентські, але музиканти з концертами до нас ніколи не приїжджали.

А був у твоїй юності хтось, хто надихав тебе?

Важко сказати. Я тоді слухав американський реп. Я не розумів про що вони співають, але вайб відчував.

А коли реліз вашого кліпу?

Зараз важко щось планувати. Ми планували декілька відео робіт. Спочатку ми планували кліп з ЮЮ, потім з "ВВ", і далі в нас ще буде реліз.

Ексклюзивна для вас інформація: 9 грудня в нас планується ще один трек. І це буде спільна робота з Alyona Alyona. Ми відзняли суперкліп, з великою командою, дякую їм усім, багато хто працював безкоштовно.

Усі розуміють, що українська культура зараз потребує нових облич і нових рішень. Культура – частина нашої нації. Це важливо. Але ми зараз на стадії монтажу – світло постійно вимикають, тому коли цей кліп вийде, зараз важко сказати. Сподіваюся, до кінця року ви все побачите. Там є на що подивитися.

Редактори текстової версії: Світлана Берестовська та Міла Кравчук

Підписуйтеся на подкаст "Вікенд Нової Музики" на найбільших подкаст-платформах, щоб першими дізнаватися про найяскравіші музичні новинки від українських артистів.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок