"На нульовій лінії складно": у Полтаві попрощалися із молодшим сержантом Сергієм Авксентєвим

"На нульовій лінії складно": у Полтаві попрощалися із молодшим сержантом Сергієм Авксентєвим

"На нульовій лінії складно": у Полтаві попрощалися із молодшим сержантом Сергієм Авксентєвим
фото: Суспільне Полтава

У Полтаві попрощалися із Сергієм Авксентєвим зі Щербанівської громади, який загинув на війні з Росією. 25-річний військовий отримав поранення під час артобстрілу на Луганщині, через яке помер у лікарні в Дніпрі 4 грудня. Прощалися із воїном у Свято-Успенському соборі та біля будинку батьків у селі Розсошенці.

Помер Сергій Авксентєв 4 грудня у лікарні у Дніпрі, не вийшовши з коми. Це сталося через поранення, яке він отримав 28 листопада під час артобстрілу поблизу села Чорнопопівка Луганської області.

У Полтаві прощаються із 25-річним Сергієм Авксентєвим зі Щербанівської громади, який загинув на війні з Росією
Прощання із Сергієм Авксентєвим. фото: Суспільне Полтава

"Коли усе це почалося, ми усі пішли. І я, і Сергій, ми усі зібрались, пішли у військкомат. Хто куди, Сергій одразу в частину ТрО. І оце вийшло, що гарної людини не стало. Знав його зі школи. Він був у старших класах, я в молодших. Познайомились із ним отаким (маленьким – ред.), бігали разом. Активний був, спортом ми з ним займались, у футбол постійно грали, виїжджали на вилазки, постійно разом гуляли", — каже товариш Сергія Авксентєва Ростислав Соломон.

"Навчався на спеціальності «Виробництво харчової продукції». Закінчив успішно його, отримав диплом. Був одним із кращих студентів нашого закладу. Добрий, чуйний. З повагою до нього ставилися одногрупники, викладачі його цінували як студента. Завжди був веселий, усміхнений. Займався волонтерством. Не можемо прийняти, не можемо змиритися з цією новиною", — говорить знайома Сергія Авксентєва Мар’яна Лугова.

У Розсошенцях, де народився воїн, його зустрічали живим коридором із квітами.

У Полтаві прощаються із 25-річним Сергієм Авксентєвим зі Щербанівської громади, який загинув на війні з Росією
Воїна зустрічають "живим коридором". фото: Суспільне Полтава

До батьківського будинку попрощатися із молодшим сержантом прийшли сусіди та односельці. З 10 років хлопця знав тренер з волейболу Григорій Прядченко.

"Бачив у ньому задатки волейболіста. Почав він на турніку займатися. Кажу: «Сергійку, давай я тобі підніму турнік, щоб ти ногами не торкався підлоги». І ми йому підставили дошки туди. Займався боксом ще Сергійко. Я з ним підтримував зв’язок. Кажу: «Сергію, а чого ти пішов на кухаря вчитись?». А він каже: «Григорій Васильович, а мені подобається бути кухарем»", — каже тренер Сергія Авксентєва Григорій Прядченко.

У Полтаві прощаються із 25-річним Сергієм Авксентєвим зі Щербанівської громади, який загинув на війні з Росією
Прощання біля будинку загиблого. фото: Суспільне Полтава

Поховали воїна на Розсошенському кладовищі. У Сергія лишилися батьки та сестра.

Що відомо

  • Обстріли на Полтавщині почалися у перший день повномасштабного вторгнення Росії на територію України. 24 лютого поцілили по об’єктах у Миргороді.
  • За час повномасштабної війни російська армія обстрілювала також об’єкти у Полтаві, Кременчуці, Лубенській, Терешківській та Карлівській громадах.
  • За кількістю загиблих найбільш масштабний обстріл на Полтавщині стався 27 червня у Кременчуці. Російська ракета влучила у ТЦ "Амстор".
  • 10 жовтня у Кременчуцькому районі російська армія завдала три удари по об'єктах енергетичної інфраструктури. Про це у Telegram-каналі повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
  • 1 листопада Полтавщину атакували десять дронів-камікадзе "Shahed-136". Троє з них збили сили ППО, стільки ж – сили територіальної оборони, ще чотири влучили у цивільні об’єкти. Про це у Telegram-каналі повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
  • 15 листопада у Кременчуцькому районі російська армія завдала удар по об'єкту енергетичної інфраструктури. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
  • 23 листопада до 10 російських ракет збили військові над Кременчуцьким районом.
На початок