Землю у парку в Києві звільнять від незаконної забудови

Землю у парку в Києві звільнять від незаконної забудови

Землю у парку в Києві звільнять від незаконної забудови
Фото: Wikipedia

Землю у Київському регіональному ландшафтному парку "Партизанська слава" звільнять від самовільної забудови. Господарський суд Києва задовольнив позов в інтересах столичної громади. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури

Зазначається, що підприємець самочинно збудував кафе на земельній ділянці, що відноситься до природно-заповідного та водного фондів і знаходиться в межах прибережної захисної смуги озера Великого. Ця територія входить до ландшафтного заказника місцевого значення "Червонохуторські озера".

"Регіональні ландшафтні парки, як і ландшафтні заказники належать до природно-заповідного фонду України, а чинним законодавством заборонено їх використання під розміщення закладів комерційного призначення, а тим більше – під будівництво",— йдеться у повідомленні.

Землю у парку в Києві звільнять від незаконної забудови
Фото: Wikipedia

У прокуратурі повідомили, що Господарський суд Києва скасував реєстрацію права власності на збудовану споруду, зобов’язав відповідача її знести та повернути земельну ділянку територіальній громаді міста. Вартість ділянки становить 8,5 млн грн.

Що відомо

  • Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський. Прокурори встановили, що земельна ділянка вартістю 16,5 млн грн знаходиться в межах регіонального ландшафтного парку "Дніпровські острови"
  • На початку жовтня цього року Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов’язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.
  • Територіальній громаді столиці повернуто земельну ділянку площею 1,13 га вартістю понад 110 млн грн, що розташована на проспекті Соборності у Дніпровському районі міста Києва.
  • Київській громаді повернули землі на "Жуковому острові" площею понад 3 гектари, які хотіли забудувати. Їхня загальна вартість — 45 мільйонів гривень.
  • У Києві хотіли незаконно приватизувати Оболонський острів розміром 147,7 тисяч м² поруч із парком "Наталка". Правоохоронці розслідували можливе незаконне привласнення причалів, дамб та острова разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.
  • До територіальної громади столиці повернулася земельна ділянка вартістю понад 40 млн гривень, площею понад 1,5 га на вулиці Радистів у Деснянському районі міста Києва

Читайте також

Кияни збирають підписи, аби в мерії відкрили "пункт незламності"

Розваги в умовах енергозаощадження: на ВДНГ цими вихідними відкривається "Зимова Країна"

У Києві та області протягом доби прогнозують туман

На початок