Оболонський острів у Києві повернули у власність громади

Оболонський острів у Києві повернули у власність громади

Оболонський острів у Києві повернули у власність громади
Фото: НАБУ

У Києві хотіли незаконно приватизувати Оболонський острів розміром 147,7 тисяч м² поруч із парком "Наталка". НАБУ розслідувало можливе незаконне привласнення причалів, дамб та острова разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та КМДА.

Детективи НАБУ встановили, що протягом 2019-2020 року з власності територіальної громади Києва вивели гідротехнічну споруду "Дамба напірна-багатофункціональна", розташовану біля Оболонської набережної. Право власності на дамбу оформили на приватну компанію. За даними реєстру її площа становить майже 143 тис. м² і майже збігається з площею території Оболонського острова (147,7 тис. м²).

"За Міським кадастром територія Оболонського острова обліковується за комунальним підприємством "Плесо" і належить громаді Києва. До того ж острів Оболонський включено до переліку територій, де має бути створено ландшафтний парк "Дніпровські острови", на що виділялись відповідні кошти з бюджету міста", – зазначено в повідомленні.

Разом з КМДА створили робочу групу, аби підготувати скаргу про скасування реєстрації. Центральна колегія Мін'юсту її задовольнила. Нотаріуса, причетного до цієї незаконної реєстрації, позбавили ліцензії, а іншому заборонили діяльність до з'ясування усіх обставин.

Детективи розпочали це розслідування за матеріалами журналістів.

Що відомо

  • На вимаганні хабаря правоохоронці затримали одного із заступників директора Департаменту транспорту КМДА. Він вимагав 270 тисяч доларів з перевізника.
  • У серпні правоохоронці затримали керівника структурного підрозділу "Київпастрансу", його заступника та двох посередників. Їх підозрюють у вимаганні 600 тисяч гривень "відкату" за підрядні роботи з ремонту трамвайних колій.
  • Слідчі Державного бюро розслідувань затримали посадовця одного з комунальних підприємств Київської міської державної адміністрації при отриманні 1,75 мільйона гривень. Він був учасником злочинної схеми одержання бюджетних підрядів.

Читайте також

Уряд розширив коло осіб, які можуть брати участь у відборі керівника НАБУ

Генпрокурор призначив керівника САП

Вибір редакції

На початок