Російське керівництво вважає реальною загрозу нападу України на територію РФ — британська розвідка

Російське керівництво вважає реальною загрозу нападу України на територію РФ — британська розвідка

Російське керівництво вважає реальною загрозу нападу України на територію РФ — британська розвідка
Фото: з телеграм-каналу губернатора Бєлгородської області В'ячеслава Гладкова

Російське військово-політичне керівництво може вважати реальною загрозу вторгнення українських військ на міжнародно визнану територію Росії, про що свідчить зведення укріплень у прикордонній зоні.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Як зазначають у відомстві, нещодавно Росія почала розширювати оборонні позиції вздовж свого міжнародного кордону з Україною та всередині Бєлгородської області. При цьому 6 грудня 2022 року губернатор Бєлгородської області оголосив про створення місцевих "загонів самооборони".

Про копання траншей у Бєлгородській області повідомлялося щонайменше з квітня 2022 року, але нові конструкції, ймовірно, є складнішими системами, призначеними для протидії механізованого нападу, наголошують у міністерстві.

"Існує реальна ймовірність того, що російська влада сприяє оборонній підготовці на міжнародно визнаній території Росії, щоб розпалити патріотичні почуття. Однак це, мабуть, ілюструє справжнє (але хибне) переконання деяких російських керівників у тому, що існує реальна загроза вторгнення українських сил", — йдеться у повідомленні.

У міністерстві нагадують, що дефіцит стратегічної оцінки є однією з критичних слабкостей центральної російської урядової архітектури, що підкреслює й початкове рішення Росії вторгнутися в Україну.

"Неупереджений офіційний аналіз майже напевно часто підривається схильністю до групового мислення та політично доцільними висновками", — зазначили в Міноборони королівства.

Що відомо

  • 19 жовтня власник Wagner Group Євген Пригожин заявив, що його команда інженерів будує велику укріплену "лінію Вагнера" оборони в окупованій Росією Луганській області, і опублікував карту, на якій показано запланований масштаб проєкту. На зображеннях була ділянка новозбудованої протитанкової оборони та системи окопів на південний схід від Кремінної Луганської області.
  • 21 жовтня CNN опублікували супутникові знімки фортифікаційних укріплень російської армії, що зробила компанія Maxar Technologies show.

Читайте також

Німеччина не передасть Україні Patriot, вибухи в окупованому Донецьку, обстріл аеродрому в Курську. 287-й день війни

Вибір редакції

На початок