До бюджету України не надходили кошти від націоналізації російських банків — Trap Aggressor

До бюджету України не надходили кошти від націоналізації російських банків — Trap Aggressor

До бюджету України не надходили кошти від націоналізації російських банків — Trap Aggressor
Сбербанк. Фото: Getty Images

До державного бюджету не надходили кошти від примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів, зокрема від націоналізації корпоративних прав та фінансових активів в українських дочірніх компаній “Сбербанку” і “Веб.РФ” (“Міжнародного резервного банку” та “Промінвестбанку”).

Про це йдеться у відповіді Державної казначейської служби України на запит групи аналітиків Trap Aggressor про суму коштів, яка була стягнута до бюджету за результатами націоналізації російських активів протягом травня – листопада 2022 року.

"Наказом МФУ № 11 (Міністерство фінансів України – ред.) передбачено код класифікації доходів бюджету 21085000 “Надходження коштів, пов’язаних з виконанням норм Закону України “Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів”. Станом на 10.11.2022 надходження за даним кодом відсутні", – зазначили у відомстві.

У Trap Aggressor зауважили, що конфіскація російського майна під час війни повинна відбуватися проактивно, а кошти від неї оперативно надсилатися на підтримку ЗСУ. Окрім цього, аналітики наголосили на важливості того, щоб уряд систематично звітував про вилучене майно росіян та отримані від його продажу чи управління кошти.

Що відомо про націоналізацію російських активів

В Україні в межах кримінального провадження наклали арешти на рухоме та нерухоме майно, рахунки та корпоративні права групи компаній, які засновані російською нафтовою компанією "Татнафта". Згодом активи перейшли в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

На початок