Рада повинна ухвалити "антиколомойський" закон задля кредиту МВФ — Шмигаль

Рада повинна ухвалити "антиколомойський" закон задля кредиту МВФ — Шмигаль

Рада повинна ухвалити "антиколомойський" закон задля кредиту МВФ — Шмигаль
УНІАН

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль очікує, що Верховна Рада найближчим часом ухвалить так званий "антиколомойський" закон про банки, щоб Україна могла отримати 5 мільярдів доларів кредиту від Міжнародного валютного фонду.

Про це він сказав в інтерв'ю німецькому виданню Handelsblatt, відповідаючи на запитання, чи дійсно український парламент ухвалить закон про банки, як очікує МВФ, оскільки олігарх Ігор Коломойський робить все можливе, щоб цього не сталося.

"Я очікую, що це буде вирішено найближчим часом. Тепер черга за парламентом. Це умова для кредиту МВФ. І тоді повернення банку (ПриватБанку — ред.) або компенсація у мільярди доларів попереднім власникам буде неможливою. Це важливо для довіри в Україні", — сказав Шмигаль.

За його словами, якщо Україна отримає кредит, то не збанкрутує.

Прем'єр зазначив, що нині з представниками МВФ ведеться контруктивний діалог і він не бачить причин для зриву домовленостей.

Також Шмигаль додав, що очікує підтримки з боку Німеччини у переговорах з Всесвітнім банком, Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та з Комісією ЄС, яка схвалила у квітні 1,4 мільярда євро для України.

Читайте також: Тисячі поправок до "антиколомойського" закону. Як це пояснюють депутати і що кажуть у Нацбанку

Що відомо

  • 30 квітня Верховна Рада дозволила розглянути у другому читанні за спецпроцедурою законопроєкт про банки, який називають "антиколомойським".
  • Раніше розгляд законопроєкту заблокували окремі нардепи, які подали понад 16 тисяч поправок до документу. Така є абсолютним рекордом в історії України.
  • 30 березня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт, який унеможливить повернення ПриватБанку ексвласникам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.
  • Проголосувати за документ парламентарів закликав Володимир Зеленський. За словами президента, його потрібно ухвалити задля отримання траншу від Міжнародного валютного фонду, що допоможе уникнути дефолту.
На початок