СБУ обіцяє розслідувати проросійські співи в Лаврі

СБУ обіцяє розслідувати проросійські співи в Лаврі

СБУ обіцяє розслідувати проросійські співи в Лаврі
. Фото: сайт Києво-Печерської Лаври

Голова Служби безпеки Василь Малюк пообіцяв, що відомство розслідує співи із вихвалянням Росії, які пролунали у Києво-Печерській лаврі під час богослужіння 12 листопада.

Про співи у Лаврі повідомив священник Православної церкви України Михайло Омелян. Він повідомив, що отримав відеозапис служіння від випускника Київської православної богословської академії, який разом із друзями зайшов в храм Всіх святих печерських у Лаврі.

"На території Києво-Печерської Лаври у 262-й день повномасштабного російського вторгнення моляться за Росію. Який жах! Мене також дивують люди, які проходять мимо, чують це все, і — мовчать. Невже не тьохкає серце і не болить душа від того, що зробили російські окупанти в Бучі, Бородянці, Андріївці, в Маріуполі, на Харківщині та на інших тимчасово окупованих територіях?", — зауважив Омелян.

Він звернув увагу на те, що спів містить рядки "Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь".

У пресслужбі СБУ запевнили, що розслідують цей інцидент.

"В СБУ вже вивчають усі деталі інциденту, що стався в одному з храмів Києво-Печерської Лаври — де співали пісень, що вихваляють "рускій мір", — йдеться у повідомленні.

Служба безпеки підкреслили, що ця ситуація не залишиться без відповідної реакції.

"Ті, хто в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала Росія проти України, чекає на "пробудження матушкі-русі", мають розуміти, що це шкодить безпеці та інтересам України та наших громадян. І ми не допустимо таких проявів", — заявив керівник СБУ Василь Малюк.

Читайте також

Українська влада повертається на Херсонщину, Росія домовляється з Іраном про балістичні ракети. 263 день війни. Онлайн

На початок