На Закарпатті СБУ проводить обшуки в Свято-Миколаївському чоловічому монастирі УПЦ МП

На Закарпатті СБУ проводить обшуки в Свято-Миколаївському чоловічому монастирі УПЦ МП

Важливо
На Закарпатті СБУ проводить обшуки в Свято-Миколаївському чоловічому монастирі УПЦ МП
Фото: СБУ Закарпаття

На Закарпатті СБУ проводить обшуки в Свято-Миколаївському чоловічому монастирі Хустської єпархії УПЦ. Про це повідомляють в Telegram-каналі Служби безпеки України. Заходи відбуваються з метою протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

Обшук проводиться спільно з Національною поліцією та Національною гвардією, — йдеться в публікації СБУ.

На Закарпатті СБУ проводить обшуки в Свято-Миколаївському чоловічому монастирі Хустської єпархії УПЦ
Фото: СБУ Закарпаття

"За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці проводять огляд території та приміщень (у тому числі готельного типу) для виявлення людей, які можливо причетні до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України та предметів, заборонених до обігу", — інформують в СБУ.

Суспільне намагається зв'язатися із представниками храму, аби оприлюднити їхню позицію щодо обшуків.

Що відомо:

  • 30 листопада працівники СБУ перевірили монастир УПЦ МП на Закарпатті, у якому чорниці закликали до "пробудження матушки Русі". Знайшли агітаційно-пропагандистські матеріали. Більшість літератури — авторства російських діячів і видана російськими друкарнями.
  • 15 листопада Служба безпеки відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі. Представник храму повідомив, що священник був зайнятий помазанням людей та спілкуванням із вірянами, а тому нібито не чув співів.
  • 22 листопада СБУ заявила, що проводить контррозвідувальні безпекові заходи у Києві в Києво-Печерській Лаврі, що перебуває в підпорядкуванні УПЦ. Тоді казали, що ці заходи відбуваються в межах роботи з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.
  • У церкві УПЦ МП в Івано-Франківську правоохоронці знайшли антиукраїнську агітаційну літературу. Більшість книжок писали російські автори й друкували їх у видавництвах РФ.
  • У Чернівецько-Буковинській єпархії УПЦ прокоментували обшуки СБУ, які відбулися 25 листопада в Свято-Миколаївському соборі. Архимандрит Никита каже, що правоохоронці увірвались в приміщення, вивели всіх з кімнат, приставили до стіни, роздягнули і фотографували.
  • З початку війни СБУ відкрила понад 20 кримінальних проваджень щодо підривної діяльності окремих представників УПЦ МП, у яких фігурують понад 30 підозрюваних — від інформаторів ворога до коригувальників вогню, — повідомили в СБУ.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок