Жителі селища Борозенське на Херсонщині пережили 8 місяців окупації. Російська армія постійно обстрілювала населений пункт, грабувала та залякувала людей. Однак попри небезпеку місцеві як могли чинили спротив.
Селище Борозенське на Херсонщині 8 місяців було під окупацією. За цей час росіяни розбили та розграбували населений пункт.
"Хату розбомбили. У районі – синову розбомбили. В одній хаті 34 роки хлопцю було, – вбило. Нелюди! По людям стріляють", – каже житель Борозенського Віктор.

Зайшовши у селище росіяни поселилися у місцевій школі. Після себе лишили зруйновані і розграбовані класи та купи сміття, кажуть жителі.

Директорці школи Любові Глобі вдалося зберегти український прапор, незважаючи на загрозу розстрілу.
"Я їм сказала: "Стріляйте! Стріляйте! Я не боюся вас. Може, мені стільки судилося жити. Ми ще прапор не розпаковували, як заховали, запакували. Ось наш прапор гарний! Це наш, рідний, український", – каже Любов Глоба.

За словами місцевих, військові РФ грабували жителів селища. Забирали каструлі, техніку, автомобілі.
"До нас завітали у двір вони, і сказали, що потрібна допомога. Вони просто свій акумулятор вставили в машину, взяли на трос і потягли цього "Жигуля". Потім до нас приїжджають люди і кажуть: "Петрівна, а ваша машина он там на краю перевернута, четверо вбитих. Наш "Жигуль" пішов у той світ гідно, забравши із собою чотирьох нехороших нелюдів", – розповіла Любов Глоба.

10 листопада ЗСУ звільнили селище, від окупантів залишилася купа згорілої техніки та сміття.

"Тут просто по-варварськи все перевернуто. З пневматики стріляли по книжкам", – каже військовослужбовець Нацгвардії.
Зараз у селищі немає комунікацій, магазинів. Воду беруть з криниць, гріються пічками та буржуйками, а продукти привозять волонтери.
До російської окупації у селищі жило близько двох тисяч людей, зараз 800. Потрохи люди повертаються назад, лагодять пошкоджені ракетами будинки та чекають на відновлення комунікацій.
Читайте також
П'ять місяців під обстрілами. У Нікополі відновлюють будинки після російських атак
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро