У МЗС пояснили формат участі Кулеби в засіданнях НАТО

У МЗС пояснили формат участі Кулеби в засіданнях НАТО

У МЗС пояснили формат участі Кулеби в засіданнях НАТО
Глава МЗС України Дмитро Кулеба. Фото: Getty Image

Зустріч міністрів закордонних справ НАТО та України у Бухаресті — повноцінна міністерська зустріч, але не в форматі Комісії Україна-НАТО, оскільки Угорщина блокує проведення засідань цієї Комісії. Про це заявив речник МЗС України Олег Ніколенко.

"Деякі ЗМІ дали новину про нібито раптову зміну формату участі Дмитра Кулеби на заході НАТО в Бухаресті. Насправді це не так. З 2017 року Угорщина блокує проведення засідань Комісії Україна – НАТО вище рівня послів. Відповідно, глави МЗС наразі не можуть офіційно збиратися під парасолькою комісії", — пояснив він.

За словами Ніколенка, аби формально подолати угорське вето, генсек НАТО Єнс Столтенберг організовує в Бухаресті окрему зустріч міністрів закордонних справ НАТО та України.

"Це — повноцінна міністерська зустріч, але не в форматі Комісії Україна-НАТО. У такому ж форматі раніше зустрічалися і міністри оборони НАТО та України. Після того, як Угорщина зніме своє застереження, міністерські зустрічі можуть проходити і в рамках Комісії Україна — НАТО", — зазначив речник МЗС.

Він додав, що на зустрічі в Бухаресті Дмитро Кулеба та його іноземні колеги обговорять подальшу військову допомогу Україні та відновлення української енергетичної інфраструктури.

Під час візиту до Бухареста міністр також проведе низку двосторонніх зустрічей.

Раніше Financial Times повідомило, що Угорщина виступила проти участі глави МЗС України Дмитра Кулеби у офіційній сесії, тому український міністр змушений зустрічатися з колегами за окремою вечерею.

Що відомо

  • Північноатлантичний альянс збільшує військову допомогу для України, щоб забезпечити захист української інфраструктури від російських атак на тлі зими, що наближається. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг під час спільної пресконференції з президентом Румунії Клаусом Йоганнісом напередодні саміту НАТО в Бухаресті.
  • Перед міністерською зустріччю у Бухаресті Дмитро Кулеба заявив, що країнам НАТО необхідно терміново збільшити виробництво зброї.

Читайте також

Надання Україні ЗРК Patriot не потребує схвалення НАТО — Столтенберг

НАТО проводить ревізію своєї зброї, щоб знайти залишки для передачі Україні

Генсек НАТО чекає на збільшення нелетальної допомоги Україні з боку Альянсу

НАТО треба відновити військовий потенціал, щоб підтримувати Україну — Столтенберг

Латвія пропонує країнам НАТО на кордоні з Україною посилити ППО

Україна відновила більшість об'єктів теплопостачання, Росія вивела ракетоносій в Чорне море. 279 день війни. Онлайн

На початок