НАТО проводить ревізію своєї зброї, щоб знайти залишки для передачі Україні

НАТО проводить ревізію своєї зброї, щоб знайти залишки для передачі Україні

НАТО проводить ревізію своєї зброї, щоб знайти залишки для передачі Україні
Генсек НАТО Єнс Столтенберг. Фото: AP

Голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв розповів, що у країн Заходу дійсно вичерпується озброєння та боєприпаси для України, але Альянс робить все, щоб потік допомоги зростав.

Чернєв зауважив після розмови з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, що ніхто не готувався до такої широкомасштабної та інтенсивної війни. За його словами, країни НАТО проводять аудит та ревізію всієї зброї та боєприпасів, щоб знайти залишки на складах, які можна передати Україні.

Також НАТО як виключення дозволило своїм членам не дотримуватися обов'язкових норм наявності озброєння та боєприпасів, щоб передати частину з недоторканих запасів українській стороні. Крім цього, Альянс веде переговори з найбільшими у світі виробниками зброї про довготривалі контракти, розраховані на місяці та роки наперед.

"Частина виготовленої зброї піде на поповнення арсеналів країн, які вичерпали свої запаси після передачі їх Україні, частина піде безпосередньо нам. Отже, ніхто нас полишати не збирається, скільки б не тривала війна. НАТО готове нас підтримувати стільки, скільки буде потрібно. А це значить, що у війні ресурсів та гонитві озброєння Росія обов'язково програє. А ми — переможемо. Без варіантів", — написав Чернєв.

Що відомо

  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Північноатлантичний альянс вичерпав велику частину запасів зброї та боєприпасів. У зв'язку з цим необхідно наростити їхнє виробництво, щоб підтримати Україну в довгостроковій перспективі.
На початок