У ЄС домовились створити тренувальну місію для ЗСУ. Офіційне оголошення очікується 17 жовтня

У ЄС домовились створити тренувальну місію для ЗСУ. Офіційне оголошення очікується 17 жовтня

У ЄС домовились створити тренувальну місію для ЗСУ. Офіційне оголошення очікується 17 жовтня
Брюссель, Бельгія — 18 вересня: штаб-квартира Ради ЄС. Фото: Getty Images

Посли країн Європейського Союзу домовились про створення тренувальної місії для Збройних сил України.

Про це повідомив журналіст "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк у Twitter.

"Посли ЄС сьогодні домовилися про створення місії військової допомоги Україні зі штаб-квартирами в Німеччині та Польщі", — написав Йозвяк.

Він додав, що міністри закордонних справ ЄС повинні отримати "зелене світло" в понеділок і приступити до роботи якомога швидше.

5 жовтня глава Європейської дипломатії Жозеп Боррель повідомив, що оголосити про створення військової тренувальної місії для України планують 17 жовтня.

"Я сподіваюся, що на наступній Раді у закордонних справах 17 жовтня ми зможемо офіційно розпочати нашу навчальну місію для Збройних сил України. Водночас ми, як і раніше, готові домагатися дипломатичного рішення, якщо обставини дозволять зробити це значущим чином", — розповів Боррель.

Що відомо

  • 21 липня у Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що протягом найближчих місяців під керівництвом Збройних сил Великої Британії проведуть навчання близько 10 тисяч українців. У Генштабі зазначили, що програма є частиною постійного зобов’язання Великої Британії щодо підтримки України. Пакет допомоги включає: понад 2,3 мільярда фунтів стерлінгів військової допомоги, включно з протитанковою зброєю, бронетехнікою та артилерією.
  • Навчання проводитиметься на об’єктах по всій Великій Британії з понад 1000 інструкторами з 11-ї бригади сприяння силам безпеки. Крім того, українським воїнам закупили автомати, видали каски, бронежилети та польове спорядження для бойових дій на передовій.

Читайте також

Українських бійців навчають маже усі країни НАТО — Резніков

Канада відправить у Польщу саперів для підготовки українських військових

Данія долучиться до навчання українських військових у Великій Британії

Нідерланди приєдналися до програми підготовки українських військових у Великій Британії

На початок