Київ допоможе відбудувати громади Київщини, Чернігівщини та місто Херсон

Київ допоможе відбудувати громади Київщини, Чернігівщини та місто Херсон

Київ допоможе відбудувати громади Київщини, Чернігівщини та місто Херсон
Фото: Суспільне Херсон

Київрада на засіданні 24 листопада ухвалила рішення про виділення 215 млн гривень на відбудову міст і селищ України, що зазнали значних руйнувань унаслідок повномасштабної російської агресії. Йдеться про надання фінансової допомоги двом громадам Київщини, 4 громадам Чернігівської області й місту Чернігову, а також Херсону.

Про це за підсумками засідання столичних депутатів заявив мер Києва Віталій Кличко.

Зокрема, на Чернігівщині найбільше потребують коштів на відбудову через обстріли російських військ Городнянська, Коропська, Новгород-Сіверська, Семенівська громади та місто Чернігів. На Київщині — Іванківська та Великодимерська громади, а також Херсон.

Так, дотації на суму по 2 млн гривень буде надано Новгород-Сіверській і Городнянській міським територіальним громадам, по 500 тис. грн отримають Коропська і Семенівська громади. Чернігів отримає від столиці 100 млн грн. Іванківська та Великодимерська селищні громади — по 30 млн грн. Херсону столиця надасть 50 млн грн.

Кошти підуть на відбудову житла та об’єктів інфраструктури.

Що відомо

  • Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Через вторгнення російських військ у Київській області було пошкоджено понад 4500 приватних та багатоповерхових житлових будинків. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.
  • На початку жовтня, Київрада виділила 235 млн гривень на відбудову 8 громад Київської області, що найбільше постраждали від злочинів російських військ у лютому-березні 2022 року. Йдеться про Баришівську, Бишівську, Бородянську, Бучанську, Макарівську, Великодимерську, Іванківську та Немішаївську громади.
  • 21 листопада Київ відправив гуманітарну допомогу звільненому від російських військ Херсону. Йдеться, зокрема, про харчові набори, спецтехніку, будівельні матеріали та інструменти.

Читайте також

Добровольцям, які обороняли Київ, виплатять фінансову допомогу з бюджету столиці

У Херсоні діє евакуація для місцевих жителів

На початок