Київ надасть 235 млн гривень на відбудову громад області, що постраждали від російської агресії

Київ надасть 235 млн гривень на відбудову громад області, що постраждали від російської агресії

Київ надасть 235 млн гривень на відбудову громад області, що постраждали від російської агресії
Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Київ надасть 235 мільйонів гривень на відбудову 8 громад Київської області, що найбільше постраждали від російської військової агресії. Йдеться про Баришівську, Бишівську, Бородянську, Бучанську, Макарівську, Великодимерську, Іванківську та Немішаївську громади.

Таке рішення ухвалили під час засідання Київради 11 жовтня, інформує пресслужба КМДА.

Баришівській громаді нададуть дотацію в розмірі 5 мільйонів гривень, Бишівській — 15 мільйонів, по 50 мільйонів гривень отримають Бородянська, Бучанська і Макарівська громади, Великодимерська та Іванківська — по 30 мільйонів, також 5 мільйонів гривень піде на відбудову Немішаївської громади.

Інфраструктура цих районів зазнала великих руйнувань унаслідок збройної агресії Росії. Знищена або пошкоджена значна частина багатоквартирних і приватних житлових будинків, нежитлові будівлі: школи та дитячі садочки, лікарні, заклади культури і спорту, адміністративні об’єкти, об’єкти житлово-комунального господарства, йдеться у повідомленні.

Дотацію використають, у першу чергу, на відновлення інфраструктури та житла, адже надходжень до місцевих бюджетів для цього недостатньо. Також, як уточнив мер Києва Віталій Кличко, фінансові дотації від столиці допоможуть зруйнованим громадам області підготуватися до зими.

Що відомо

  • Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Через вторгнення російських військ у Київській області було пошкоджено понад 4500 приватних та багатоповерхових житлових будинків. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.
  • Також, за даними Київської обласної військової адміністрації, від початку повномасштабної війни на Київщині кількість повністю зруйнованих об’єктів інфраструктури вже сягає понад 5400.
  • У серпні цього року з резервного фонду обласного бюджету Київщини вирішено спрямувати 145 мільйонів гривень на подолання наслідків російської військової агресії та відновлення регіону.

Читайте також

Київрада збільшила втричі фінансування оборони столиці

Скляний міст у Києві незабаром повністю відновлять — Кличко

На початок