Аварійні відключення можуть завершитись за 1-2 дні — Укренерго

Аварійні відключення можуть завершитись за 1-2 дні — Укренерго

Аварійні відключення можуть завершитись за 1-2 дні — Укренерго
. Ілюстративне фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

За 1-2 дні всіх абонентів України можуть перевести з аварійних відключень електроенергії на планові заявки відновленню нормального режиму роботи атомних електростанцій.

Про це під час загальнонаціонального телемарафону повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.

"Найскладніший етап після цієї атаки наша енергосистема вже пройшла. Всі області заживлені, енергосистема знову з’єднана з енергосистемою Євросоюзу. Всі три атомні станції, що розташовані на неокупованій території, працюють", — розповів посадовець.

За його словами, вже за 1-2 дні українські АЕС відновлять нормальний режим роботи, завдяки чому з’явиться можливість замінити аварійні відключення електроенергії на планові.

"Вони (АЕС — ред.) вийдуть на свою нормальну планову потужність, і ми очікуємо, що можна вже буде перевести наших споживачів на планові графіки замість аварійних", — пояснив Кудрицький.

Він додав, що європейська енергосистема — важливий фактор української безпеки.

"Енергосистема Євросоюзу здатна допомогти нам у скрутний момент, і вона це робить. Що стосується комерційного імпорту — це технічно можливо, "Укренерго" забезпечує можливість такого імпорту в обсязі 500 мегават і навіть до 600 мегават. Єдине що потрібно — спеціальний механізм для забезпечення цього імпорту, тому що ціна електроенергії в Європі вища ніж в Україні. Тому на загальних комерційних засадах хтось навряд чи захоче купувати електроенергію в Європі і продавати в Україні", — зазначив Володимир Кудрицький.

За словами посадовця, такі механізми перебувають на етапі розробки.

Що відомо

  • 23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму. Відразу після цього Росія завдала чергового масованого удару по інфраструктурі України. Без світла опинилася більша частина країни.
  • Володимир Зеленський ввечері 23 листопада виступив перед Радою Безпеки ООН, що була скликана на запит України у зв'язку з масованим ракетним ударом Росії по українських містах, запропонувавши резолюцію щодо засудження енергетичного терору Росії. Він закликав виключити Росію з організації, адже РФ є терористичною державою, а її право вето — це нонсенс.
  • На ранок 24 листопада електропостачання об'єктів критичної інфраструктури в Україні вдалося відновити, українські АЕС мають поновити роботу до вечора, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
  • В Укренерго повідомили, що на відновлення енергосистеми знадобиться більше часу, ніж після попередніх атак.
  • Головне управління розвідки вважає, що Росія може завдавати масованих атак по українській території з періодичністю в тиждень.

Читайте також

Україна відновила електропостачання усіх критичних об'єктів, ЄС виділив нову допомогу. 275 день війни. Онлайн

На початок