Миколаївський академічний художній російський драматичний театр працює в умовах карантину

Миколаївський академічний художній російський драматичний театр працює в умовах карантину

Миколаївський академічний художній російський драматичний театр працює в умовах карантину
glavred.info

Мистецтво театру в Україні сьогодні, говорячи театральною мовою, перебуває на тривалому антракті – скасовані вистави, закриті театри, нові проєкти під питанням. Про театральне життя під час карантину в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіли директор-художній керівник Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Артем Свистун та керівниця літературно-драматургічної частини театру Марина Васильєва.

  • Про гастролі та проєкти

Артем Свистун: Усі гастрольні вистави з Кропивницьким, з Дніпром, з Херсоном, з іншими театрами, які заплановані були на березень-квітень, ми перенесли на вересень. Буде можливість подивитися інші театри, з інших регіонів і великі прем’єрні вистави Homo Ludens - трансрегіональний проєкт, яким ми запланували завершити сезон - ми ним відкриємо 87-й сезон 2 жовтня. До речі, про фестиваль у Кропивницькому: вже ми телефонували, спілкувалися, вже повинен він відбутися. “Мельпомена Таврії”, яка відбувалася в Херсоні, вже запланована на вересень. На жаль, скасовано багато міжнародних проєктів з Болгарією, Грузією, Польщею.

  • Про вистави нового театрального сезону

Артем Свистун: Ми вже зараз готуємо вистави нового театрального сезону. У нас паралельно три вистави, які зараз напрацьовуються. Це буде у новому театральному сезоні. Це сучасні українські автори.

  • Відкриття театрального музею

Артем Свистун: 22 травня ми плануємо зробити з обмежувальними заходами відкриття театрального музею. І маленькими групами миколаївці можуть прийти подивитися наш інтерактивний музей. Це унікальна інсталяція щодо історії театру, які постаті працювали в нашому театрі. Літній майданчик передбачає дотримання дистанції 1,5 метра.

Марина Васильєва: Музей наш, дійсно, унікальний і омріяний мною, як людиною, яка вже багато років займається вивченням історії власного театру і збиранням артефактів, тобто цікавих відео-, фото- та аудіоматеріалів, документів. Це унікальний музей, який майже готовий до відкриття. Музей інтерактивний, що дасть змогу глядачу краще запам'ятати певний період історії театру. Ми розповідаємо від моменту побудови театру 1881 року і до сьогоднішнього часу, презентуємо наші досягнення. Чекаємо на завершення карантину і на майбутніх відвідувачів.

Ведучий - Андрій Тюренков.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

На початок