Організатори розповіли, чи вплине надзвичайний стан у Японії на підготовку до Олімпіади

Організатори розповіли, чи вплине надзвичайний стан у Японії на підготовку до Олімпіади

Організатори розповіли, чи вплине надзвичайний стан у Японії на підготовку до Олімпіади Associated Press

З початку квітня в Японії введено надзвичайний стан, спрямований на стримання поширення коронавірусу. Захід було продовжено до 31 травня. Організатори Олімпійських ігор у Токіо заявили, що ситуація в країні не вплине на підготовку до Олімпіади, запланованої на літо 2021 року.

Після оголошення про перенесення Ігор в середині березня, організатори зіткнулися зі складним завданням з реорганізації бюджету, місць проведення змагань та інших логістичних аспектів, до яких додалося ще й продовження надзвичайного стану в Японії.

"Ми маємо справу з безпрецедентним викликом. Але робимо все можливе, щоб це не впливало на підготовку до Ігор", — заявив під час відеопресконференції речник оргкомітету Токіо-2020 Маса Такая, якого цитує Marca.

Нині організатори не досягли помітного прогресу в двох аспектах: визначення всіх майданчиків проведення змагань та обсягу витрат, які спричинить перенесення Ігор.

Щодо наявності місць проведення спортивних змагань, речник заявив, що "наразі ведуться перемовини", і очікується, що їх завершать "якнайшвидше".

Складність полягає в тому, що більшість спортивних об'єктів були зарезервовані лише на літо-2020, зокрема й Олімпійське селище, побудоване для розміщення спортсменів, але яке планували використовувати для приватних житлових цілей з вересня. Це ускладнює можливість його використання на нові дати Олімпійських ігор (з 23 липня до 8 серпня 2021 року) та Паралімпіади (з 24 серпня до 5 вересня того ж року). Організатори мають на меті зберегти більшість початково запланованих об'єктів.

Що відомо

Категорії
Олімпіада-2020Паралімпійський спортБаскетболВодний спортКомандні види спортуФормула 1MMAФехтуванняКіберспортІншеОлімпійський спортЗимовий спортPress Start