У Дніпрі за психологічною допомогою звернулися майже 1800 постраждалих від домашнього насильства

У Дніпрі за психологічною допомогою звернулися майже 1800 постраждалих від домашнього насильства

У Дніпрі за психологічною допомогою звернулися майже 1800 постраждалих від домашнього насильства
Дніпровська міськрада

З початку року до Дніпровського міського центру соціальних служб за психологічною допомогою звернулися 1769 людей, постраждалих від домашнього насильства. Про це йдеться на сайті Дніпровської міськради.

За повідомленням, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги з початку року відпрацювали понад 2 тисячі викликів, за листопад — 158. До кризової кімнати заселили 33 людини, до "Центру соціальної підтримки дітей і сімей "Мамине щастя" ще 34.

"Мобільні бригади виїжджають на виклики, де надають фахову психологічну допомогу. Якщо потрібно, екстрено можуть вилучити постраждалого та відвезти до кризової кімнати. Там можна перебувати загалом до 20 діб. Якщо питання безпеки до цього часу не вирішується, то постраждалих заселяють до центру соціальної підтримки, де вони можуть жити від 6 до 9 місяців", — розповіла директорка Дніпровського міського центру соціальних служб Анастасія Тищенко.

За словами старшої інспекторки сектору протидії домашньому насильству Дар’ї Ткаченко, у Дніпрі з 2019 року працює дві мобільні групи реагування на випадки домашнього насилля. Тільки цьогоріч ці бригади здійснили виїзди на більш ніж 3 тисячі викликів.

"За статтею 126-1 (Домашнє насильство) Кримінального кодексу України відкрито 38 кримінальних проваджень. За зверненням постраждалої особи поліція складає протокол про адміністративні правопорушення, який далі направляє до суду. Вже у судовому порядку визначається покарання: громадські роботи до 30-40 годин або адмінарешт строком до 7 діб", — сказала інспекторка.

Також вона додала, що співробітники поліції на місці за викликом визначають рівень загрози. Якщо заявнику дійсно загрожує небезпека, кривднику заборонено наближатись до постраждалої, він має покинути помешкання.

Читайте також

У Дніпрі відкрили кар’єрний хаб для жінок, які пережили домашнє насильство

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок