Журналіста Associated Press звільнили після його новини про вибух ракети в Польщі

Журналіста Associated Press звільнили після його новини про вибух ракети в Польщі

Журналіста Associated Press звільнили після його новини про вибух ракети в Польщі
Фото: Polska Policja / Twitter

Інформаційне агентство Associated Press звільнило репортера з питань національної безпеки 35-річного Джеймса ЛаПорта. У виданні зазначили, що він надав неточне твердження про ракетний удар в Польщі, що призвів до загибелі двох людей.

The Washington Post пише, що отримали підтвердження цієї інформації від співробітників видання. The Associated Press провело невелике розслідування і звільнило журналіста після того, як він із посиланням на джерела в розвідці написав, що причиною вибуху в Польщі стала російська ракета. У новині, яка зʼявилася ввечері 15 листопада зазначалося, що "російські ракети перетнули територію члена НАТО Польщі, убивши двох людей".

При цьому офіційні особи в Польщі та Євросоюзі пізніше заявили, що за однією з версій одна ракета була випущена українською ППО.

Наступного дня AP замінила свою історію з посиланням на неназваного американського чиновника і додала, що його анонімне джерело помилялося, а "подальші повідомлення показали, що ракети були російського виробництва і, найімовірніше, випущені Україною для захисту від нападу Росії".

У своїй заяві речник AP Лорен Істон сказав: "Суворі редакційні стандарти та практика Associated Press мають вирішальне значення для місії AP як незалежної новинної організації. Щоб наші звіти були точними, чесними та заснованими на фактах, ми дотримуємося цих стандартів і забезпечуємо їх дотримання, зокрема щодо використання анонімних джерел. Якщо наші стандарти порушуються, ми повинні вжити заходів, необхідних для захисту цілісності новин. Ми не приймаємо ці рішення легковажно, і вони не ґрунтуються на поодиноких інцидентах".

Що відомо

  • Увечері 15 листопада після масованої атаки РФ по Україні польські ЗМІ повідомили, що у Пшеводуві за 5 кілометрів від кордону з Україною, стався вибух. Згодом МЗС Польщі підтвердило, що ракета російського виробництва впала на території країни, убивши двох людей. Посла РФ викликали до міністерства. Згодом президент Польщі Дуда заявив, що немає доказів, що це була ракета, випущена російською стороною.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що до завершення розслідування трагедії у Польщі, неможливо на 100% сказати чия ракета впала у польському селі. Того дня Росія випустила в бік України близько 100 ракет.
  • 20 листопада у польському селі Пшеводув фахівці завершили обстеження місця вибуху ракети, внаслідок якого загинули дві людини.

Читайте також

У Польщі на кордоні з Україною впала російська ракета, є загиблі. Росія заявляє про "провокацію". Що відомо

Якщо перестати підтримувати Україну, війна прийде до Польщі — Моравецький

У Польщі зібрали докази щодо падіння ракети на території країни

Після падіння ракети в Польщі Україна має підстави вимагати більше зброї та ППО — експерт

"Поки невідомо, звідки було випущено ракету" — Моравецький про вибух у Пшеводуві

На початок