У Польщі зібрали докази щодо падіння ракети на території країни

У Польщі зібрали докази щодо падіння ракети на території країни

У Польщі зібрали докази щодо падіння ракети на території країни
Фото: Jakub Kumoch / Twitter

У Польщі зібрали матеріали, які можуть відтворити послідовність подій 15 листопада, коли під час масового бомбардування Росією України, одна з ракет впала на території країни. Крім того, українська сторона вже незабаром зможе приєднатися до розслідування.

Про це повідомив глава управління міжнародної політики президента Польщі Якуб Кумох, передає TVN24.

На запитання журналістів, які докази є в розпорядженні слідства, він відповів: "За залишками ракети, глибиною воронки фахівці вираховують напрямок, звідки прилетіла ракета, навіть кількість використаного нею палива. Є відеоматеріали — про їх зміст не хотів би розповідати, бо бачив у секретному режимі", — сказав Кумох.

Він додав, що в розпорядженні слідства є й фото з кордону.

"Це наші звичайні фото з кордону, де можна побачити певні речі. Ви бачите постріли над Україною, ви бачите бої над Україною, в певний момент, в дуже близькому часі ви бачите певну послідовність подій", — сказав він.

Він зазначив, що польська сторона зацікавлена в спільній роботі з Україною над розслідуванням.

"Це те, що ми хотіли б донести і до української сторони і працювати разом з ними. Я зацікавлений у тому, щоб українці першими контактували з нашими слідчими, щоб побачити, які матеріали ми маємо.

Кумох повідомив, що у Переводові працює польсько-американська слідча група, і що українці також звернулися з проханням надати їм доступ до розслідування.

"Якщо обидві сторони погодяться, а наскільки мені відомо, заперечень з американської сторони не буде, то такий доступ може бути наданий найближчим часом. Якщо на технічному рівні у слідчої групи не буде зауважень, то, напевно, не буде підстав відмовляти українцям у доступі", — сказав він.

Що відомо

  • Увечері 15 листопада після масованої атаки РФ по Україні польські ЗМІ повідомили, що у містечку Пшеводув у Грубешівському районі, розташованому в 5 кілометрах від кордону з Україною, стався вибух. Associated Press з посиланням на джерело в розвідці США повідомило, що російські ракети перетнули кордон Польщі. Згодом МЗС Польщі підтвердило, що ракета російського виробництва впала на території країни, убивши двох людей. Посла РФ викликали до міністерства.

Читайте також

У Польщі на кордоні з Україною впала російська ракета, є загиблі. Росія заявляє про "провокацію". Що відомо

Україні потрібен доступ до місця падіння ракети у Польщі — Зеленський

"Я не сумнівась в тому, що це була не наша ракета" — Зеленський про трагедію у Польщі

На початок