Сербія та Косово не домовились про використання сербських автомобільних номерів — Боррель

Сербія та Косово не домовились про використання сербських автомобільних номерів — Боррель

Сербія та Косово не домовились про використання сербських автомобільних номерів — Боррель
Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель. Фото: Getty Images

Лідери Сербії та частково визнаного Косова під час переговорів у Брюсселі 21 листопада не змогли дійти до компромісу щодо використання автомобільних номерних знаків етнічною сербською меншістю у Косово.

Про це заявив верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель, повідомляє Reuters.

"Після багатьох годин обговорень, починаючи з восьмої години ранку, обидві сторони не погодилися", — зазначив посадовець у своїй заяві після переговорів.

З огляду на це Боррель висловив побоювання через ймовірний спалах насильства у регіоні.

"Я думаю, що є важлива відповідальність за провал сьогоднішніх переговорів і за будь-яку ескалацію та насильство, які можуть статися на місці в наступні дні", — додав він.

2 листопада повідомлялось, що війська Сербії були приведені в стан підвищеної боєготовності у зв’язку з конфліктною ситуацією у Косово на тлі вимог республіки щодо переоформлення документів.

Що відомо

  • 31 липня президент Сербії Александр Вучич у зверненні до населення заявив, що косовська поліція почне військову операцію проти сербів.
  • 21 серпня Вучич сказав, що готовий захистити сербів, які мешкають на території частково визнаного Косова, у разі, якщо НАТО не втрутиться у можливий конфлікт.
  • До цього влада Приштини оголосила, що з першого серпня починається видача спеціальних документів при в'їзді в Косово, а сербські документи вважатимуться недійсними.
  • Голова МЗС Сербії Нікола Селакович заявив, що Белград не визнає рішення Косова. За словами міністра, косовська влада "буквально готує пекло найближчими днями" для сербів, які там живуть.
  • У Міністерстві закордонних справ рекомендували громадянам України утриматися від відвідання південних районів Сербії та уникати місць масового скупчення людей.
  • 27 серпня Сербія та частково визнане Косово домовилися про взаємну перереєстрацію документів.
  • Водночас у ніч на 1 листопада поліція Косово винесла перше попередження транспортним засобам, які не були перереєстровані з сербських номерів на номерні знаки Республіки Косово. Цього ж дня Косово планувало запровадити обов’язкову перереєстрацію всіх автомобільних номерів на власні.

Читайте також

"Тривожний дзвінок для ЄС". Балканська розслідувачка про Сербію із Косово на тлі війни в Україні

Що сталося в Косово, як вдалося уникнути загострення і до чого тут Росія

На початок