У МЗС радять українцям утриматися від відвідування південних районів Сербії

У МЗС радять українцям утриматися від відвідування південних районів Сербії

У МЗС радять українцям утриматися від відвідування південних районів Сербії
. Фото: Олег Ніколенко/Facebook

У Міністерстві закордонних справ рекомендували громадянам України утриматися від відвідання південних районів Сербії та уникати місць масового скупчення людей.

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

"На доручення міністра закордонних справ на базі посольства України в Сербії створено оперативний штаб та відкрито цілодобову "гарячу лінію" для допомоги українцям: +381631113185. У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, можна також звертатися на "гарячу лінію" МЗС України: +380442381588", — йдеться у повідомленні.

У МЗС додали, що у разі подальшого загострення безпекової ситуації та блокування доріг на півдні Сербії рекомендують українцям використовувати пункти пропуску на кордоні з Республікою Північна Македонія.

Що відомо

  • Президент Сербії Александр Вучич у зверненні до населення заявив, що косовська поліція вночі 31 липня почне військову операцію проти сербів.
  • До цього влада Приштини оголосила, що з першого серпня починається видача спеціальних документів при в'їзді в Косово, а сербські документи вважатимуться недійсними.
  • Голова МЗС Сербії Нікола Селакович заявив, що Белград не визнає рішення Косова. За словами міністра, косовська влада "буквально готує пекло найближчими днями" для сербів, які там живуть.

Косово — частково визнана держава у Південно-Східній Європі, на Балканському півострові. Згідно з конституцією Сербії, територія Республіки Косово є частиною Сербії і входить до її складу як Автономний край Косово і Метохія, однак фактично Косово владою Сербії не контролюється.

Україна не визнає незалежність Косова.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок