Телескоп "Джеймс Вебб" прибув на місце призначення на орбіті навколо Сонця

Телескоп "Джеймс Вебб" прибув на місце призначення на орбіті навколо Сонця

Телескоп "Джеймс Вебб" прибув на місце призначення на орбіті навколо Сонця
AP/NASA

Найпотужніший у світі космічний телескоп NASA “Джеймс Вебб” прибув на своє гравітаційне місце на орбіті навколо Сонця в понеділок, 24 січня. Про це з повідомляє Reuters з посиланням на NASA.

Телескоп перебуває майже за мільйон миль від Землі. Це понад півтора мільйона кілометрів.

За словами представників NASA, “Джеймс Вебб” досяг свого пункту призначення в положенні гравітаційної рівноваги через місяць після запуску. Йдеться про другу точку Лагранжа Сонце-Земля або L2.

Телескоп буде обертатися навколо Сонця на одній лінії з Землею, коли обертається навколо L2, повідомили у NASA.

Про історію телескопа

Розробка інфрачервоного космічного телескопа розпочалася ще наприкінці 90-х років. Спочатку проєкт називався "Космічний телескоп нового покоління". У 2002 році його перейменували на честь другого керівника NASA Джеймса Вебба (1906-1992), який очолював Нацагентство у 1961-1968 роках під час реалізації програми "Аполлон".

Будівництво телескопа завершили у 2016 році, але з того часу його запуск з різних причин постійно переносили. А вартість проєкту зросла з 500 мільйонів до 9,8 мільярда доларів.

25 грудня 2021 року NASA успішно запустило телескоп James Webb у космос. Він є найпотужнішим з усіх апаратів цього класу та має стати наступником телескопа Hubble.

Очікується, що він працюватиме протягом 5-10 років та перебуватиме на гало-орбіті біля другої точки Лагранжа у системі Сонце – Земля. James Webb проводитиме дослідження космосу для пошуку причин формування Всесвіту та ознак потенційного життя на тисячах екзопланет, виявлених вченими. Апарат працює на принципі інфрачервоного випромінювання, що дає змогу дослідити об’єкти зі слабким освітленням, а також віддалені планети та зірки, які не могла відстежити оптика Hubble. Очікується, що перші дані, отримані телескопом, почнуть надходити Землю менш ніж через пів року.

Що відомо

  • У листопаді 2021 року в NASA повідомили, що готують до запуску місію Dart для перевірки технології відхилення траєкторії космічних тіл, які можуть становити потенційну загрозу Землі.
  • Національне аерокосмічне агентство США вирішило відкласти висадку на Місяць щонайменше до 2025 року через недостатнє фінансування.
  • Марсохід NASA виявив на Марсі аміак і бензойну кислоту.
Читайте також: Від сільського господарства до військової сфери: про можливості українського супутника "Січ-2-30"

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок