Відповідальність за збиття МН17 понесе і Росія як держава — МЗС України

Відповідальність за збиття МН17 понесе і Росія як держава — МЗС України

Відповідальність за збиття МН17 понесе і Росія як держава — МЗС України
Українські надзвичайники несуть тіло жертви, поки проросійські бойовики охороняють місце катастрофи рейсу 17 Malaysia Airlines поблизу села Грабове, східна Україна. Фото: Євген Малолєтка/АР

Окрім індивідуальної відповідальності, невідворотну відповідальність за збиття літака МН17 понесе і Російська Федерація як держава.

Про це ідеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

"Рішення суду (в Гаазі) є знаковою подією на шляху до встановлення справедливості та забезпечення невідворотності покарання за вчинені злочини. Воно стало можливим завдяки тривалій і кропіткій роботі десятків слідчих та прокурорів міжнародної Спільної слідчої групи, активною учасницею якої є і Україна. Оголошені вироки також свідчать, що на лаві підсудних, врешті-решт, опиняться й ті, хто приймав рішення та віддавав наказ про збиття пасажирського лайнера. Покарання цих людей обов'язково відбудеться", — ідеться в заяві.

Там додали, що передача ЗРК “Бук” є очевидним порушенням міжнародного права, зокрема Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

"Окрім індивідуальної відповідальності, невідворотну відповідальність за збиття МН17 понесе і Російська Федерація як держава. Передача злочинцям ЗРК “Бук” є очевидним порушенням міжнародного права, зокрема Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Транспортування смертоносної зброї на територію України є одним із ключових доказів у справі за позовом України до РФ, що нині розглядається Міжнародним судом ООН", — ідеться у заяві МЗСю

"Україна продовжить докладати зусиль разом з партнерами, аби встановити справедливість щодо жертв трагедії літака рейсу MH17, а також їхніх рідних, які продовжують страждати через втрату рідних людей", — додали в міністерстві.

Що відомо

  • 17 листопада 2022 року суд в Гаазі визнав Сергія Дубинського, Ігоря Гіркіна та Леоніда Харченка винними у збитті Боїнга рейсу MH17 на Донбасі та вбивстві 298 людей. Четвертого підозрюваного, росіянина Олега Пулатова, виправдали. Першим трьом суд призначив довічне ув'язнення.
  • 17 липня 2014 року в небі над Донеччиною збили літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував пасажирський рейс із Амстердама до Куала-Лумпура. На борту перебувало 298 людей, всі вони загинули.
  • Слідство з’ясувало, що ракету пустили з російського ракетно-зенітного комплексу "Бук" і відповідальною за трагедію є Росія. Справу про авіакатастрофу розглядав нідерландський суд.

Читайте також

"Він за 20 хвилин до посадки сказав, що боїться сідати в літак" — брат загиблого у катастрофі Боїнга MH17

"Немає жодного розслідування з таким обсягом даних" — керівник поліції Нідерландів про справу МН17

"Путін має постати перед трибуналом": батько загиблої дівчинки розповів про справу MH17

Суд МН17, обстріл Дніпра, Україну допустили до місця падіння ракети в Польщі. 267 день війни. Онлайн

На початок