"Немає жодного розслідування з таким обсягом даних" — керівник поліції Нідерландів про справу МН17

"Немає жодного розслідування з таким обсягом даних" — керівник поліції Нідерландів про справу МН17

Ексклюзивно
"Немає жодного розслідування з таким обсягом даних" — керівник поліції Нідерландів про справу МН17
керівник центрального відділу кримінальних розслідувань поліції Нідерландів Енді Крааг, фото: Олександр Брамський / Суспільне

Справа про збиття літака рейсу МН17 на Донбасі влітку 2014 року стала однією з найбільш масштабних за кількістю даних у розслідуванні.

Про це Суспільному повідомив керівник центрального відділу кримінальних розслідувань поліції Нідерландів Енді Крааг, який долучений до розслідування справи MH17.

"Я думаю, що немає жодного розслідування, у якому ми мали б такі обсяги даних, зокрема зі сторони свідків та на основі інформації з відкритих джерел", — зазначив він.

Крааг відзначив міжнародну співпрацю слідчих.

"Це міжнародне розслідування. Все, що ми робили в будь-якому розслідуванні рейсу MH17, було зроблено у партнерстві. Якби не співпраця, наприклад, австралійців, ми б не досягли успіху. Ми б не зайшли так далеко, як зараз. І у нас також був наш польовий офіс в Україні", — додав він.

Енді Крааг наголосив, що завершення розслідування та вирок у справі МН17 здійснюється "не заради престижу".

"Ми робимо це з єдиною метою. Ми намагаємося добитися справедливості для тих чоловіків, тих жінок, тих дітей, які були вбиті того дня. Ми робимо все можливе, щоб знайти правду, та нарешті встановити справедливість та покарати винних", — наголосив представник поліції Нідерландів.

"Є багато картинок у голові, коли я згадую про МН17. Я не можу забути останки людей, які були вбиті, їхні тіла були привезені назад до Нідерландів. Була церемонія, під час якої їх поклали в труни і потім їх однією колоною везли назад до Нідерландів. Я ніколи цього не забуду", — додав Енді Крааг.

Що відомо

17 липня 2014 року в небі над Донеччиною збили літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував пасажирський рейс із Амстердама до Куала-Лумпура. На борту перебувало 298 людей, всі вони загинули. Слідство з’ясувало, що ракету пустили з російського ракетно-зенітного комплексу "Бук" і відповідальною за трагедію є Росія. Справу про авіакатастрофу розглядав нідерландський суд.

17 листопада 2022 року суд в Гаазі (Нідерланди) оголосив вирок Дубинському, Гіркіну та Харченку — їм призначено найвищу міру покарання за збиття Боїнга над Донбасом — довічне ув'язнення та виплати компенсацій рідним загиблих. Загальна сума компенсацій становить понад 16 мільйонів євро.

На початок