"Я не сумнівась в тому, що це була не наша ракета" — Зеленський про трагедію у Польщі

"Я не сумнівась в тому, що це була не наша ракета" — Зеленський про трагедію у Польщі

"Я не сумнівась в тому, що це була не наша ракета" — Зеленський про трагедію у Польщі
Володимир Зеленський. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у нього немає жодних сумнівів, що ракета випущена по Польщі була російською.

Про це президент сказав під час розмови з журналістами 16 листопада.

"Я навіть не сумніваюсь в доповіді вечірній мені особисто від командувача Повітряних сил до Главкома Залужного, я не сумніваюсь в тому, що це була не наша ракета, або не наш ракетний удар. В мене немає сенсу їм не довіряти, я з ними війну пройшов", — сказав президент.

Президент додав, що він усю ніч розмовляв з іноземними лідерами й за підсумками цих розмов, його позиція полягає в тому, що Україну необхідно допустити до розслідування трагедії.

"У мене дуже проста позиція: а можна допустити Україну на місце? Це справедливо? Чесно, я вважаю, що ми маємо на це право. Поки слідство не закінчилось, а можна не казати остаточні висновки, якщо немає слідства? Мені здається це справедливо. В спільній слідчій групі ми маємо право? Говорять, що це ми, хтось там говорить. Ми маємо право бути? Напевно, згідно будь-яких норм і дипломатій, тим більше, що ми всі партнери, ми всі партнери не з Росією, хочу всім нагадати. Отримати факти наявності якихось доказів від партнерів, ми маємо право?", — запитав Зеленський.

Президент додав, що українська сторона хоче побачити уламки ракети знайдені на місці трагедії в Польщі.

"Діаметр 20 метрів, глибина — 5 метрів. Це може бути уламок?! Я вважаю, що це російська ракета на основі доповідей. Вже була ставка сьогодні", — аргументував президент.

Він додав, що під час розмов з іноземними лідерами наполягав на тому, щоб Україну допустили до саміту НАТО в режимі онлайн.

"Я хотів би шоб нас запросили на онлайн НАТО саміт який буде збиратись з приводу ситуації. З приводу інциденту. Бо це є частина великого інциденту, який був у цей день. Я вже не говорю з 10 числа. Тому що ми на ньому багато разів кажу відверто наполягали".

Що відомо

  • Увечері 15 листопада після масованої атаки РФ по Україні польські ЗМІ повідомили, що у містечку Пшеводув у Грубешівському районі, розташованому в 5 кілометрах від кордону з Україною, стався вибух. Associated Press з посиланням на джерело в розвідці США повідомило, що російські ракети перетнули кордон Польщі. Згодом МЗС Польщі підтвердило, що ракета російського виробництва впала на території країни, убивши двох людей. Посла РФ викликали до міністерства.
  • У Польщі запровадили процедури з підвищення боєготовності окремих військових частин і служб. 16 листопада президент Польщі Дуда скликає засідання РНБО, повідомив голова його адміністрації Шрот. Також 16 листопада падіння ракети РФ на території Польщі обговорять в НАТО. Президент Польщі попередньо провів розмови з генсеком НАТО Столтенбергом, президентом США Байденом та президентом України Зеленським.
  • Дуда повідомив, що отримав гарантії безпеки від США та Британії після переговорів щодо влучання російської ракети по території Польщі.
  • У Міноборони РФ назвали повідомлення про падіння російської ракети "навмисною провокацією з метою ескалації обстановки".
  • Президент України Зеленський заявив, що сталося те, "про що ми давно попереджали": "Бити ракетами по території НАТО. Це російський ракетний удар по колективній безпеці! Це дуже суттєва ескалація. Треба діяти", — сказав Зеленський.

Читайте також

У Польщі на кордоні з Україною впала російська ракета, є загиблі. Росія заявляє про "провокацію". Що відомо

"У нас немає доказів, що це була ракета, випущена російською стороною" — президент Польщі

"Нічого не сталося би без війни РФ проти України" — Шольц про удар по Польщі

На початок