У НАТО обговорять влучання російської ракети по території Польщі й активацію статті 4 — Дуда

У НАТО обговорять влучання російської ракети по території Польщі й активацію статті 4 — Дуда

Важливо
У НАТО обговорять влучання російської ракети по території Польщі й активацію статті 4 — Дуда
. Президент Польщі Анджей Дуда, фото: AP

16 листопада відбудеться засідання Північноатлантичної ради НАТО, під час якої обговорять падіння російської ракети на території Польщі, поблизу українського кордону.

Про це вночі 16 листопада повідомив президент Польщі Анджей Дуда.

"Я поінформував Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, президента США Джо Байдена, а також прем'єр-міністра Сполученого Королівства та Канцлера Німеччини про те, що наш посол буде присутній на завтрашньому засіданні Північноатлантичної ради, яке відбудеться о 10:00 в штаб-квартирі НАТО", — сказав Дуда.

За його словами, "дуже ймовірно, що посол звернеться із запитом щодо активації Статті 4Польща є членом НАТО. Принцип колективної оборони посідає центральне місце у засновницькому договорі НАТО. Статтю 4 передбачає, що будь-який член Альянсу може ініціювати консультації з іншими союзниками у разі виникнення загрози територіальній цілісності, політичній незалежності або безпеці будь-якої зі сторін., тобто консультацій з боку членів Альянсу".

Дуда повідомив, що отримав гарантії безпеки від США та Британії після переговорів щодо влучання російської ракети по території Польщі: "Джо Байден запевнив мене, що Сполучені Штати охороняють безпеку Республіки Польща та всього Альянсу... Ті самі слова, я почув прем’єр-міністра Сполученого Королівства Ріші Сунака. Ми діємо дуже спокійно, військові знаходяться в готовності, а союзницькі зобов’язання дотримуються", — сказав він.

За словами Дуди, Байден заявив, що він надасть підтримку Польщі у вигляді американських експертів, "які допоможуть дослідити місце цієї трагічної події. Тобто це буде спільна робота".

Водночас Дуда сказав, що "те, що сталося, все вказує на те, що це була одинична подія, ніщо не вказує на те, що це повториться".

"Ми не маємо на цей час чітких доказів, хто випустив ракету. Слідчі працюють над цим питанням і я вірю, що вони з'ясують це питання. Ймовірніше це була ракета російського виробництва, але це все ще знаходиться на стадії розслідування", — додав президент Польщі.

Увечері 15 листопада після масованої атаки РФ по Україні польські ЗМІ повідомили, що у містечку Пшеводув у Грубешівському районі, розташованому в 5 кілометрах від кордону з Україною, стався вибух, загинули двоє людей. МЗС Польщі підтвердило, що на територію Польщі впала ракета російського виробництва.

Читайте також: У Польщі на кордоні з Україною впала російська ракета, є загиблі. Росія заявляє про "провокацію". Що відомо

На початок