Конєв, Родимцев та Жадов. У Кропивницькій міськраді декомунізують список "Почесних громадян міста"

Конєв, Родимцев та Жадов. У Кропивницькій міськраді декомунізують список "Почесних громадян міста"

Конєв, Родимцев та Жадов. У Кропивницькій міськраді декомунізують список "Почесних громадян міста"
Міська рада Кропивницького

У Кропивницькій міській раді планують декомунізувати список "Почесних громадян міста". Про це Суспільному розповів керівник пресслужби міськради Сергій Якунін.

Провести декомунізацію переліку Почесних громадян міста Кропивницького запропонувала депутатка Валентина Яремчук: "Це звання є відзначенням за особливі заслуги перед містом та Україною."

Депутатка сказала, серед 40 почесних громадян можна побачити тих людей, які підпадають під дію Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" через те, що обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР та інших союзних або автономних радянських республік. Наприклад:

  • Іван Конєв — радянський воєначальник, маршал Радянського Союзу, двічі Герой Радянського Союзу. Керував придушенням народного повстання в Угорщині у 1956 році, був одним з головних лідерів руху "сталіністів". Член ЦК КПРС 1952—1973. Депутат Верховної Ради СРСР I-VIII скликань.

Вулиця Маршала Конєва у Кропивницькому перейменована на вулицю Юрія Коваленка.

  • Олександр Родимцев — радянський воєначальник, генерал-полковник, двічі Герой Радянського Союзу. Брав участь у вторгненні СРСР до Польщі. У 1940 брав активну участь в агресії СРСР до Фінляндії. Обирався депутатом Верховної Ради СРСР II-III скликання.

Вулицю Генерала Родимцева перейменували на вулицю Героїв Маріуполя.

  • Олексій Жадов — радянський військовий діяч, генерал армії, Герой Радянського Союзу. Із 1946 року заступник Головнокомандувача Сухопутних військ, потім начальник військової академії імені Фрунзе. Головнокомандувач Центральної групи військ. Заступник та перший заступник головнокомандувача Сухопутних військ. Перший заступник головного інспектора міністерства оборони СРСР. Із 1919 року в робітничо-селянській червоній армії. Воював в Україні, Білорусі та Середній Азії проти представників національно-визвольних рухів. Депутат Верховної ради СРСР II скликання та VI-VII скликань.

Зі списком "Почесний громадянин міста Кропивницького" можна ознайомитися на сайті міськради.

У 2021 році Кропивницька міська рада надала цей статус Павлу Штутману – голові приватного акціонерного товариства "Ельворті Груп" та приватного акціонерного товариства "Гідросила  Груп”. "Депутати врахували під час прийняття рішення видатні заслуги перед територіальною громадою міста, вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняного машинобудування та виробництво конкурентоспроможної продукції, створення нових робочих місць, сприяння підвищенню авторитету міста Кропивницького в Україні та за її межами і активну громадську діяльність", – йдеться в повідомленні міськради.

У серпні 2022 року працівники Служби безпеки України провели обшуки на території кропивницького заводу "Гідросила" в рамках розслідування за статтями "Державна зрада" та "Колабораційна діяльність".

Що відомо

  • У Кропивницькому понад 50 вулиць, назва яких пов’язана з державою-агресором Росією та комуністичним тоталітарним режимом, перейменували. За словами секретаря міської ради Олега Колюки, ще понад 120 вулиць міста потребують перейменування.

Читайте також

  • У Кропивницькому затвердили єдині вимоги для адресних табличок
  • Терміново вносити зміни в документи через перейменування вулиць не потрібно – юристи Кропивницької міськради
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок