У Кропивницькому затвердили єдині вимоги для адресних табличок

У Кропивницькому затвердили єдині вимоги для адресних табличок

У Кропивницькому затвердили єдині вимоги для адресних табличок
Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому затвердили єдині вимоги для адресних табличок. Це зробила робоча група у складі керівництва міста, депутатів міської та районних рад. Установи, організації, підприємства, а також власники приватних будинків повинні встановити їх за власний рахунок. Для малозабезпечених людей у міськраді виділили 267 тисяч, сказав секретар міськради Олег Колюка.

Таблички встановлять на 964 вулицях, провулках, тупиках, проїздах обласного центру. Вони будуть синього кольору з білим шрифтом. Затвердили чотири види, сказав голова Подільської райради Кропивницького Володимир Стецюк: "Вертикальні, горизонтальні, на якій висоті, на якому відступу від будівлі. Одна з цікавинок – це використання транслітерації – тобто як чуємо, так і пишемо латинськими буквами".

У Кропивницькому затвердили єдині вимоги для адресних табличок
Приклад таблички встановленого зразка. Суспільне Кропивницький

У Подільському районі Кропивницького – майже 16 тисяч будинків. Володимир Стецюк вважає, заміна табличок дозволить досягнути єдиного стандарту на вулицях міста. "Це естетично, покращить вигляд міста, і дозволить мешканцям та гостям міста добре орієнтуватися".

У Кропивницькому затвердили єдині вимоги для адресних табличок
Таблички на вулицях Кропивницького. Суспільне Кропивницький

За підрахунками голови Фортечної райради Кропивницького Віктора Закаблуковського, замінити мають 18 тисяч табличок. "Ми звертаємося і рекомендуємо юридичним і фізичним особам, які мають право володіти чи розпоряджатися даним майном, розпочати цю роботу самостійно. Звичайно, ми підставимо плече, насамперед це будуть малозабезпечені верстви населення, яким ми виготовимо ці таблички".

З міського бюджету на заміну табличок для малозабезпечених людей на Подільську райраду виділили 50 тисяч гривень, Фортечну – 217 тисяч, сказав секретар Кропивницької міської ради.

За його словами, орієнтовна вартість табличок – 250-300 гривень.

Згідно правил благоустрою, замінити таблички повинні балансоутримувачі – власники будинків. Відповідно до рішень районних рад, заміна адресних табличок повинна відбутися протягом двох місяців з моменту прийняття рішення районними радами.

В’ячеслав Шеремет 67 років живе на провулку Алтайський, який у травні отримав нову назву – Бородянський. Каже, отримує три тисячі гривень пенсії і грошей на заміну таблички не має. "Нашу думку не питали, нам не пропонували варіантів назви, тому я проти. Якщо в мене немає грошей, якщо ви перейменували без моєї думки, без мого голосування, то, будь-ласка, міняйте на що хочете. Що хочете туди, те й чіпляйте, так що я категорично проти – не на часі це".

Житель Нової Балашівки Валерій Будулатьєв підтримує заміну старих табличок на нові. "Вулиці перейменовані і вони повинні відповідати тим назвам, які зараз є. Я сам особисто готовий замінити цю табличку".

Якщо власники будинків не замінять старі таблички на нові, спочатку їх попередять, під час повторної перевірки – оштрафують, говорить Володимир Стецюк. Штраф може складати 340 гривень за порушення правил благоустрою.

Читайте також

  • У Кропивницькому перейменують 200 вулиць. Таке рішення ухвалила міська топонімічна комісія, розповів Суспільному секретар Кропивницької міськради Олег Колюка. За його словами перейменують ті вулиці, які прославляють радянське минуле та які пов’язані із Російською федерацією.
  • У Кропивницькому облили червоною фарбою пам’ятний знак партизанам, які боролися за встановлення радянської влади. Його встановили в парку "Ковалівський" у 1969 році.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок