Українські скелетоністи відкрили новий змагальний сезон: Гераскевич фінішував на подіумі

Українські скелетоністи відкрили новий змагальний сезон: Гераскевич фінішував на подіумі

Оновлено
Українські скелетоністи відкрили новий змагальний сезон: Гераскевич фінішував на подіумі
AP

Два українські скелетоністи виступили на різних змаганнях.

Українські скелетоністи Владислав Гераскевич та Ярослав Лавренюк розпочали свій сезон на міжнародних стартах. У п'ятницю, 11 листопада, вони взяли участь у змаганнях Північноамериканського Кубку та Інтерконтинентального Кубку зі скелетону відповідно.

Гераскевич уперше з 2018 року вирішив взяти участь у Північноамериканському кубку, змагання проходили на трасі у канадському Вістлері. Натомість 15-річний Лавренюк дебютував на змаганнях рівня Інтерконтинентального кубку: разом з ним на трасі у норвезькому Ліллегаммері змагалися також чотири учасники Олімпіади-2022.

Лідер збірної України Гераскевич у канадському Вістлері змагався за свій третій подіум у кар'єрі. Два своїх попередніх подіуми Владислав здобував саме на Північноамериканському кубку, коли в листопаді 2018 року на місцевих стартах посідав перше та друге місця.

Як виступили українці

Владислав Гераскевич фінішував другим на етапі Північноамериканського кубку. У першій спробі він показав другий час, у другій - третій. Але за підсумками обох заїздів опинився другим, поступившись американцю Остіну Флоріну 0.3 секунди. Також на подіумі фінішував досвідчений австрієць Флоріан Ауер, який програв Владиславу 0.06 секунди.

Гераскевич в обох заїздах показав найкращу швидкість на дистанції, його максимальні показники - 141.5 та 141.8 км/год.

Для Владислава - це третій подіум у кар'єрі, третій на рівні Північноамериканського кубку. Він двічі підіймався на подіум на змаганнях цього рівня у 2018 році, коли й змагався там.

15-річний Лавренюк фінішував останнім, 20-м на етапі Інтерконтинентального кубку. Його відставання від переможця за підсумками двох заїздів склало трохи менше 4 секунд. На цих змаганнях у Норвегії виступали багато скелетоністів з досвідом на рівні Кубка світу.

Після першого заїзду Ярослав Лавренюк йшов на 18-му місці, однак не втримав цю позицію. Разом з тим, українець був наймолодшим учасником змагань. Другий наймолодший скелетоніст на цьому старті - 19-річний чех Тімон Драгоновський.

Хто такі Владислав Гераскевич та Ярослав Лавренюк

  • 23-річний Гераскевич - лідер збірної України зі скелетону, учасник двох зимових Олімпіад 2018-го та 2022 років. Цього року в Пекіні Владислав став 18-м.
  • 15-річний Лавренюк проводить свій другий сезон на дорослому рівні. У 2021 році той дебютував на Кубку Європи, а вже в січні 2022-го увійшов до топ-15 найкращих скелетоністів юніорської світової першості.

Що відомо

  • У липні цього року Міжнародна федерація бобслею та скелетону (IBSF) продовжила відсторонення спортменів з Росії та Білорусі через повномасштабну війну, що їхні держави розв'язали в Україні.
Читайте також: "Проти проголосувала лише Росія". Як Україні вдалося досягти безстрокового відсторонення Росії у світовому скелетоні
  • Минулого місяця Владислав Гераскевич публічно розкритикував позицію президента МОК Томаса Баха, що виступив на захист російських та білоруських спортсменів.
На початок