"Проти проголосувала лише Росія". Як Україні вдалося досягти безстрокового відсторонення Росії у світовому скелетоні

"Проти проголосувала лише Росія". Як Україні вдалося досягти безстрокового відсторонення Росії у світовому скелетоні

Ексклюзивно
"Проти проголосувала лише Росія". Як Україні вдалося досягти безстрокового відсторонення Росії у світовому скелетоні
IBSF

Ексклюзивний коментар українського скелетоніста для Суспільне Спорт.

Росія отримала відсторонення від виступів у міжнародних турнірах зі скелетону та бобслею. Відповідне рішення було ухвалено за підсумками Конгресу Міжнародної федерації бобслею та скелетону (IBSF), що відбувся у п'ятницю, 15 липня.

Читайте також: Росію відсторонили від міжнародних турнірів у бобслеї та скелетоні

Рішення IBSF фактично продовжило термін відсторонення російських спортсменів від міжнародних турнірів, яке діяло до липня. Це рішення не містить кінцевої дати, тобто росіян відсторонили безстроково.

Водночас перед рішенням Конгресу у Росії повідомляли про відновлення у правах місцевої федерації бобслею та скелетону. Та посилалися на рішення Апеляційного трибуналу IBSF.

Суспільне Спорт звернулося за коментарем щодо цього рішення до скелетоніста Владислава Гераскевича, який разом з президентом федерації Михайлом Гераскевичем, представляв Україну на конгресі IBSF.

Гераскевич пояснив, чому досягти повного відсторонення вдалося лише зараз, під час засідання Конгресу. За його словами, IBSF внесла зміни до статуту організації, згідно з якими правління організації може запроваджувати безпекові заходи, наприклад, від тероризму, війн, хімічного та ядреного забруднення. Ця зміна дозволяє відсторонювати федерації, осіб, переносити і скасовувати змагання.

Саме після внесення цієї правки IBSF всіх атлетів Російської федерації бобслею та скелетону було відсторонено на невизначений термін - щонайменше до наступного Конгресу, який відбудеться у 2023 році.

"На основі цього рішення дискваліфікували не Федерацію, а всіх її представників. Термін дії — до наступного Конгресу, який відбудеться в наступному році. Цю правку внесли, щоб у випадку апеляції Російської федерації бобслею, рішення залишалося в силі, і росіяни не були б виправданими. Зробили так, як це можна було зробити".

Гераскевич також повідомив, що проти відсторонення Росії на Конгресі проголосувала лише ця країна. Хоча зміни до статуту були підтримані не усіма федераціями.

"За зміни до статуту проголосували не одноголоосно. Були суперечки. Росія була проти, Канада. Але проти відсторонення Росії тільки Росія проголосувала. Я задоволений, ми заради цього їхали. Це боротьба на спортивному фронті. Росія може подати апеляцію, а потім в CAS", - сказав Владислав.

Що відомо

  • Сезон 2022/23 Кубка світу зі скелетону триватиме з листопада 2022 до лютого 2023 року. У рамках сезону відбудеться вісім етапів Кубка світу, а також чемпіонат світу, який прийме швейцарський Сенкт-Моріц.
  • На початку квітня латвійська федерація бобслею та скелетону оголосила, що бойкотуватиме усі змагання у разі допуску на них атлетів з Росії.
Читайте також: Латвія бойкотуватиме усі змагання з бобслею та скелетону за участі спортсменів з Росії
  • Єдиний представник України у скелетоні Владислав Гераскевич також висловлював готовність бойкотувати турніри у разі допуску Росії.
Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо