Іран знову збільшив свої запаси високозбагаченого урану — МАГАТЕ

Іран знову збільшив свої запаси високозбагаченого урану — МАГАТЕ

Іран знову збільшив свої запаси високозбагаченого урану — МАГАТЕ
Робітники працюють на вторинному контурі реактора в місті Арак, Іран. Фото: Організація з атомної енергії Ірану

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що Іран ще більше збільшив свої запаси високозбагаченого урану. Агентство розкритикувало Тегеран за те, що він продовжує блокувати доступ МАГАТЕ до іранських ядерних об'єктів.

Про це йдеться в щоквартальному звіті МАГАТЕ, повідомляє Assosiated Press.

За оцінками агентства, станом на 22 жовтня Іран має 62,3 кілограма урану, збагаченого до 60%. Це на 6,7 кілограма більше, ніж в останньому звіті МАГАТЕ у вересні.

Експерти з питань нерозповсюдження протягом останніх місяців попереджали, що Іран має достатньо збагаченого урану, щоб переробити його на паливо для принаймні однієї ядерної бомби, пише видання.

Також агентство заявило, що не змогло перевірити точний розмір іранських запасів збагаченого урану через обмеження, які Тегеран наклав на інспекторів минулого року.

В окремій доповіді МАГАТЕ йдеться про те, що гендиректор агентства Рафаель Гроссі "серйозно стурбований" тим, що Іран досі не долучився до дослідження агентства щодо штучних частинок урану, знайдених на трьох незадекларованих об'єктах в країні.

Наприкінці вересня Гроссі зустрівся з віцепрезидентом і головою Організації з атомної енергії Ірану Мохаммадом Есламі, щоб обговорити цю тему. Посадові особи МАГАТЕ відвідають Тегеран з технічним візитом до кінця листопада.

У МАГАТЕ зазначають, що ця зустріч "повинна бути спрямована на ефективне розв'язання питань щодо гарантій безпеки".

Що відомо

  • На початку січня 2021 року влада Ірану офіційно попередила МАГАТЕ про намір збільшити збагачення урану до 20%, порушуючи таким чином ядерну угоду між Іраном і світовими країнами.
  • Раніше президент США Джо Байден заявив, що має намір повернутися до угоди, яку президент Дональд Трамп покинув три роки тому, за умови, що Іран також повернеться до повного її дотримання.
  • На початку березня 2021 року Іран заявив, що не бачить сенсу зустрічатися для перемовин з США та іншими країнами, залученими до ядерної угоди, доки Штати не знімуть накладені на країну санкції. Водночас США заявили про готовність скасувати обмеження, що суперечать ядерній угоді, однак вимога іранської влади скасувати всі санкції нездійсненна.
  • В липні 2022 року стало відомо, що на іранському підземному ядерному об'єкті Фордо розпочали процес виробництва урану, збагаченого до 20%. 9 липня МАГАТЕ підтвердило цю інформацію.
  • Організація атомної енергії Ірану (ОАЕІ) 1 серпня запустила кілька сотень центрифуг для збагачення урану.

Читайте також

Іран прагне розширити програму зі збагачення урану — Reuters

В Ірані повідомили про запуск сотень центрифуг для збагачення урану

Боррель запропонував новий варіант ядерної угоди з Іраном

Іран збільшив збагачення урану до 60 відсотків — МАГАТЕ

На початок