Іран прагне розширити програму зі збагачення урану — Reuters

Іран прагне розширити програму зі збагачення урану — Reuters

Іран прагне розширити програму зі збагачення урану — Reuters
AP Photo / Atomic Energy Organization of Iran

Іран швидко розширює свої можливості зі збагачення урану за допомогою передових центрифуг на своєму підземному заводі в Натанзі і тепер має намір піти далі, ніж планувалося раніше.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на конфіденційний звіт Міжнародного агентства з ядерної енергії, з яким ознайомилося у понеділок.

"У той час, як непрямі переговори між Іраном і Сполученими Штатами щодо відновлення іранської ядерної угоди 2015 року зайшли в глухий кут, Тегеран ввів у дію все більшу кількість передових центрифуг, які угода забороняє використовувати для виробництва збагаченого урану", — пише видання.

Це обладнання є набагато ефективнішим, ніж центрифуги IR-1 першого покоління — єдина центрифуга, яку дозволяється використовувати Ірану для напрацювання запасів збагаченого урану відповідно до угоди. За даними видання, Іран запроваджує їх у роботу, особливо на двох підземних ділянках у Натанзі та Фордоу, які можуть бути спроєктовані таким чином, щоб витримувати потенційні повітряні бомбардування.

"Третій із трьох каскадів, або кластерів, передових центрифуг IR-6, нещодавно встановлених на підземному заводі зі збагачення палива (FEP) у Натанзі, наразі надходять у потік, йдеться у доповіді Міжнародного агентства з атомної енергії державам-членам. Дипломати кажуть, що IR-6 є передовою центрифугою Ірану", — зазначається в дописі.

При цьому Іран також швидко завершив встановлення семи каскадів, які станом на серпень або не були завершені, або перебували на ранньому етапі встановлення. Саме наприкінці серпня відбувся останній візит інспекторів, про який повідомлялося в останній щоквартальній доповіді МАГАТЕ.

Що відомо

  • Організація атомної енергії Ірану (ОАЕІ) 1 серпня запустила кілька сотень центрифуг для збагачення урану.
  • Прем'єр-міністр Ізраїлю Нафталі Бенет 27 вересня 2021 року під час виступу на Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку пригрозив Ірану наслідками через подальше розгортання ядерної програми.
  • У червні 2021-го МАГАТЕ повідомляла, що Іран накопичив та зберігає у 16 разів більше збагаченого урану, ніж це передбачається ядерною угодою 2015 року.

Читайте також

Боррель запропонував новий варіант ядерної угоди з Іраном

"Треба розглядати Іран як партнера" — посол України в Тегерані про візит Путіна, іранські безпілотники та пальне

Іран може постачати Росії турбіни та автозапчастини в обмін на сталь — ЗМІ

Іран може передати Росії сотні бойових безпілотників для війни в Україні — Білий дім

На початок