Львівські науковці розробляють димові шашки та "гранати" для гасіння пожеж

Львівські науковці розробляють димові шашки та "гранати" для гасіння пожеж

Львівські науковці розробляють димові шашки та "гранати" для гасіння пожеж
Суспільне Львів

У Львівській політехніці працюють над розробками, які стануть при нагоді військовим. Це – спеціальні димові шашки та протипожежні гранати. Їх можна буде використовувати як для навчань, так і на полі бою. Про це Суспільному розповів професор НУ "Львівська політехніка" Зеновій Знак.

Розробки згодом зможуть використовувати військові та надзвичайники.

"Головне призначення тих сигнальних гранат – це позначити місце локації, звідки необхідно, наприклад, евакуювати або поранених, або розвідгрупу", — каже Зеновій Знак.

Науковці Зеновій Знак та Роман Мних
Науковці Зеновій Знак та Роман Мних. Суспільне Львів

Над розробкою працює група з чотирьох хіміків. За декілька місяців вони розробили, створили і вже протестували кольорові димові шашки.

"Це в зібраному вигляді сигнальна димова граната помаранчевого диму. Наповнення є, тут розміщено у вигляді таких "таблеток". А це вже у зібраному вигляді", — каже доцент Роман Мних.

Димові шашки
Димові шашки. Суспільне Львів

Сигнальні гранати створили наразі у двох кольорах: синьому та помаранчевому. Тестують на місці – в лабораторії.

"Ми використали корпуси від старих шприців для того, щоби досліджувати в лабораторних умовах інтенсивність димоутворення, яскравість диму і таке інше", — додає чоловік.

Кольорові димові шашки тестують в лабораторії
Кольорові димові шашки тестують в лабораторії. Суспільне Львів

Науковці використовують спеціальні елементи, які дозволяють димовій шашці спрацювати за різних погодних умов. Горіння відбувається навіть під водою, без доступу кисню з повітря.

Керівник проєкту Зеновій Знак каже, що у своїх розробках він з командою намагається використовувати компоненти українського виробництва.

"Друга розробка спрямована на приготування рецептур для так званих протипожежних гранат. Призначені для дистанційного гасіння пожежі в локальних, обмежених просторах. То може бути невелике приміщення, бліндаж, автотранспортний засіб", — каже професор Зеновій Знак.

Зеновій Знак
Зеновій Знак. Суспільне Львів

Протипожежні "гранати" містять спеціальну речовину, що гасить вогонь. Їх вже протестували у польових умовах.

Читайте також

У львівському виші розробили мобільних роботів

У Львівській політехніці розробили систему штучного інтелекту для роботи з архівами

На початок