У "Львівській політехніці" студенти разом з викладачами розробили мобільних роботів. Машини призначені для сільськогосподарських завдань і допоможуть фермерам збирати врожай та зрошувати рослини.
Викладачі та студенти представили дві моделі машин, на яких відпрацьовують алгоритми їхньої поведінки. Приміром, цей робот — перевозить продукти. Працює від акумулятора, в середньому 6 годин.

"Повинна перевозити, по наших розрахунках, 150-200 кг. Принаймні в такому маленькому варіанті. Машина може бути збільшена в розмірах", — каже науковий співробітник кафедри напівпровідникової електроніки Олексій Кутриков.
Така машина в автономному режимі здатна зрошувати рослини: на відкритій ділянці або в теплиці.

"Поки в нас була дешева робоча сила, ці машини були надто дорогі і фірмам, не кажучи про фермерів, просто їм не було вигідно. Зараз ситуація дещо змінюється. Тобто, якщо ми можемо робити дешеві машини, ми маємо досвід. Людей бракує — ці машини стають актуальніші", — каже професор кафедри проєктування машин Роман Зінько.
Нині роботів випробовують на полігоні. Там є ґрунтові та піщані ділянки, рейки, траншея та міст. Над цим працювали студенти.

"Цікаво було розмістити на цій ділянці, як воно буде себе проявляти, як буде проходити ті всі перешкоди", — каже студентка "Львівської політехніки" Люба Черкун.
Керують машинами поки дистанційно, з пультів. Згодом, кажуть розробники, їх хочуть удосконалити системами штучного інтелекту.
Авторка: Анастасія Поя
Читайте також: Хімік-блогер Гліб Репіч провів для учнів Львова відкритий урок