Депутати хочуть перевірити закон про ринок землі на конституційність

Депутати хочуть перевірити закон про ринок землі на конституційність

Депутати хочуть перевірити закон про ринок землі на конституційність
Unsplash

48 народних депутатів звернулися до Конституційного суду з поданням про відповідність закону про ринок землі Основному закону.

"Сьогодні, 4 травня 2020 року, до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31 березня 2020 року № 552-IX та окремих положень Земельного кодексу України", - повідомили у пресслужбі суду.

Депутати вважають, що закон не відповідає низці статей Конституції України. Звернення подали Юлія Тимошенко та Сергій Власенко. Серед підписантів - депутат від "Слуги народу" Олександр Дубінський та депатутка Батьківщини Альона Шкрум.

Серед іншого, згідно із текстом подання, депутати вважають, що закон не відповідає преамбулі, статтям 1,2,3 Конституції, які визначають Україну як суверенну унітарну державу, недоторканність її кордонів, та цінність здоров'я, честі й гідності людей.

Окрім того, на думку депутатів, закон суперечить статті 6 КУ, за якою "Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України", статті 8, що визнає принцип верховенства права, частинам першій та третій статті 13, за якою землі та надра належать українцям, але права власника здійснює держава.

Що відомо

  • 28 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення"
  • Закон підтримали 259 депутатів: 206 нардепів від фракції "Слуга народу", 13 депутатів від фракції "Голос", 23 депутати з "Європейської солідарності" та 12 депутатів із групи "Довіра".
  • Напередодні голосування глава Міжнародного валютного фонду Кристаліна Георгієва заявила, що відкриття ринку землі є однією з ключових умов виділення Україні нової фінансової допомоги.
  • Президент Володимир Зеленський 30 березня на позачерговому засіданні Верховної Ради закликав нардепів проголосувати за закон щодо ринку землі та заявив, що він є одним з двох необхідних для уникнення дефолту законів.
  • До Окружного адмінсуду Києва надійшов позов із проханням заборонити спікеру Ради вчиняти будь-які дії, спрямовані на підписання закону про ринок сільськогосподарської землі.
  • Верховна Рада на позачерговому засіданні 13 квітня провалила без обговорення всі голосування щодо скасування закону про ринок землі.

На початок