Зеленський заявив про загрозу дефолту у разі відхилення двох законопроєктів

Зеленський заявив про загрозу дефолту у разі відхилення двох законопроєктів

Зеленський заявив про загрозу дефолту у разі відхилення двох законопроєктів
ОПУ

Президент України Володимир Зеленський закликав народних депутатів на позачерговому засіданні Верховної Ради 30 березня усвідомити свою відповідальність як "слуг народу" і прийняти два необхідних для отримання міжнародної фінансової допомоги законопроєкти щодо ринку землі і банків.

"Також хочу зупинитися на позачерговому засіданні Верховної Ради, яке має відбутися завтра. Наша країна через коронавірус фактично опинилася на роздоріжжі і у неї є два шляхи. Перший - це прийняття двох життєво важливих законів. Після чого ми отримаємо підтримку від наших міжнародних фінансових партнерів, розміром, щонайменше, 10 млрд доларів. Це необхідно для стабілізації економіки і подолання кризи", – сказав він у відеозверненні до українців у неділю, розміщеному у Facebook.

Зеленський вказав, що в разі провалу голосування за ці законопроєкти буде "занепад економіки і навіть загроза дефолту".

Він зазначив, що в останні тижні Офіс президента і Кабінет міністрів робили все, що від них залежало, і домовилися про фінансову підтримку для України.

"Ми з урядом обрали свій шлях. Тепер черга за народними депутатами. Вся відповідальність завтра лягає на ваші плечі. Завтра народ України чітко побачить: чи готові ви захищати його інтереси. І хоча завтра ви всі будете в масках, людям стане зрозуміло, хто є хто. Суспільство зрозуміє: ви – слуги народу або прислужники чужих інтересів. Усвідомте свою відповідальність. Усвідомте можливі наслідки для кожного з вас. Виберіть завтра правильний шлях. Вас до влади привели не окремі особи, вас обрав народ України. Тепер ваша черга вибрати народ України", – закликав Зеленський народних депутатів.

Що відомо

  • 22 березня президент Зеленський поспілкувався телефоном з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою та обговорив розширення програми співпраці України з МВФ.
  • Директорка Міжнародного валютного фонду Кристаліна Георгієва заявила, що фонд досягнув значного прогресу в переговорах з Україною щодо більшої фінансової підтримки.
  • 27 березня Зеленський закликав депутатів підтримати законопроєкт про заборону повертати неплатоспроможні банки колишнім власникам, який називають "антиколомойським", задля отримання траншу від Міжнародного валютного фонду і уникнення, таким чином, дефолту.
На початок