Чи є обмеження на продаж землі під час війни: пояснює Держгеокадастр

Чи є обмеження на продаж землі під час війни: пояснює Держгеокадастр

Ексклюзивно
Чи є обмеження на продаж землі під час війни: пояснює Держгеокадастр
Фото: agropolit.com

На початку російського вторгнення в Україну доступ до державних реєстрів був призупинений, відтак операції з купівлі та продажу нерухомості й земельних ділянок не проводились, однак нині ринок функціонує без обмежень.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному повідомила Людмила Спіцина, начальниця Управління ринку та оцінки земель Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

"24 лютого був відключений доступ до державних реєстрів, у т.ч. Реєстр речових прав на нерухоме майно, Державний зелений кадастр. Така ситуація унеможливлювала укладення правочинів щодо нерухомості. У тому числі не могли відчужуватися і земельні ділянки. Ринок земель було призупинено", — пояснила посадовиця.

За її словами, після поновлення роботи відповідних реєстрів операції з нерухомістю та землею можуть проводитися без обмежень з боку держави.

"У країні було відновлено роботу Державного земельного кадастру та Реєстра речових прав, що дало можливість укладати правочини щодо земельних ділянок. Законодавство жодних обмежень щодо ринку земель, у тому числі сільськогосподарського призначення, на період воєнного часу не встановлювало. Тому з квітня відновлено ринок земель, укладаються правочини, реєструються речові права на земельні ділянки", — зауважила Спіцина.

Вона додала, що Держгеокадастр проводить роботу щодо надання максимальної кількості послуг в автоматичному режимі та екстериторіально.

"Для здійснення правочинів потребується витяг з державного земельного кадастру про земельну ділянку та витяг із технічної документації з нормативно-грошової оцінки. Такі витяги на сьогодні формуються і видаються автоматично програмним забезпеченням Державного земельного кадастру. Наразі ефективно функціонує автоматизована видача витягів з технічної документації і загальнонаціонального і загальнонаціональної всеукраїнської нормативно-грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення", — розповіла посадовиця.

При цьому установа проводить моніторинг операцій із землею у розрізі областей, відповідні дані розміщені на сайті Держгеокадастру.

"Там можна подивитися помісячну динаміку щодо кількості площі та середньої вартості відчужених земельних ділянок. Також можна відслідкувати в розрізі областей кількість, вартість і площу проданих земельних ділянок", — зауважила Людмила Спіцина.

Вона пояснила, що ціни на землю в Україні регулюються ринком: попитом та пропозицією. Зокрема, до 24 лютого найнижча ціна на землю була зафіксована у Херсонській, Запорізькій та Чернігівській областях.

Читайте також

Нова військова допомога від США, заява G7 про "брудну бомбу". 255 день війни. Онлайн

На початок