Окружний адмінсуд Києва просять завадити підписанню закону про ринок землі

Окружний адмінсуд Києва просять завадити підписанню закону про ринок землі

Окружний адмінсуд Києва просять завадити підписанню закону про ринок землі

До Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов із проханням заборонити спікеру Верховної Ради вчиняти будь-які дії, спрямовані на підписання закону про ринок сільськогосподарської землі.

Про це йдеться у розміщеному на сайті повідомленні.

Згідно з ним, позивач просить суд заборонити голові Верховної Ради та окремим депутатам і працівникам апарату ВР вчиняти будь-які спрямовані на підписання прийнятого 31 березня закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення", а також його направлення на підпис Президентові та подальше офіційне опублікування закону.

"Зараз Окружний адміністративний суд міста Києва вирішує питання щодо наявності правових підстав для вжиття заходів забезпечення позову", - зазначили у пресслужбі суду.

Спікер Верховної Ради наразі не може підписати закон про ринок землі через блокування цього процесу депутатами, які зареєстрували постанови із проханням скасувати результати голосування. Без підпису спікером закон не зможе підписати президент, таким чином, він не зможе набрати чинності.

Що відомо

  • Верховна Рада на позачерговому засіданні вночі 31 березня ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".
  • Документ підтримали 259 депутатів: 206 нардепів фракції "Слуга народу", 13 депутатів фракції "Голос", 23 депутати з "Європейської солідарності" та 12 депутатів із групи "Довіра".
  • Закон надає власникам сільськогосподарської землі право на продаж своїх ділянок (паїв), а також купувати землю. До цього часу люди могли передавати землю лише в оренду.
  • Продаж землі стане можливим з 1 липня 2021 року. До 2023 року право на покупку землі буде тільки у фізичних осіб. Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати з 2024 року.
  • Напередодні голосування глава Міжнародного валютного фонду Кристаліна Георгієва заявила, що відкриття ринку землі є однією з ключових умов виділення Україні нової фінансової допомоги.
  • Президент Володимир Зеленський 30 березня на позачерговому засіданні Верховної Ради закликав нардепів проголосувати за закон щодо ринку землі та заявив, що він є одним з двох необхідних для уникнення дефолту законів.
На початок