Зеленський про Чорнобиль: проблему серйозно ускладнили дії керівництва СРСР

Зеленський про Чорнобиль: проблему серйозно ускладнили дії керівництва СРСР

Зеленський про Чорнобиль: проблему серйозно ускладнили дії керівництва СРСР
Сайт президента

Президент України Володимир Зеленський заявив, що проблему Чорнобильської аварії серйозно ускладнили дії тодішнього керівництва СРСР. Про йдеться у заяві глави держави до 34 роковин катастрофи.

"34 роки тому на українській землі сталася небачена трагедія: мирний атом, покликаний полегшувати життя й покращувати добробут людей, вийшов з-під контролю і став загрозою для всього живого на великій території навколо Чорнобильської атомної електростанції та далеко за її межами", – йдеться у заяві.

Він додав, що для подолання наслідків аварії у той час бракувало навичок і знань, спеціальної техніки й обладнання.

"Проблему серйозно ускладнили дії тодішнього керівництва СРСР, яке до останнього намагалося приховати справжні наслідки катастрофи, наражаючи на смертельну небезпеку сотні тисяч громадян: і тих, хто боровся з наслідками вибуху на четвертому енергоблоці, і просто жителів навколишніх територій", – зазначив Зеленський.

Президент висловив глибоку шану ліквідаторам і добрі слова на адресу представників різних професій, які "забезпечують відновлення та розвиток територій, що зазнали радіоактивного забруднення, а також захищають ці землі від нових стихійних лих".

"Чорнобильська катастрофа – це без перебільшення лихо планетарного масштабу. Вона стала не тільки гірким уроком з недавнього минулого, а й пересторогою на майбутнє. Планета Земля є колискою і домівкою для всього людства, і тому її збереження є відповідальністю кожної людини і спільним обов’язком усіх націй світу", – наголосив глава держави.

Що відомо

  • 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух, що спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.
  • Після вибуху і пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не тільки території сучасної України, Білорусі та Росії, а й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії.

На початок