"Газу немає, і 90%, що його і не буде" — очільник Вовчанської військові адміністрації

"Газу немає, і 90%, що його і не буде" — очільник Вовчанської військові адміністрації

"Газу немає, і 90%, що його і не буде" — очільник Вовчанської військові адміністрації
Вовчанськ після деокупації, жовтень 2022 року. Фото: Суспільне Харків

Понад тиждень у звільненій Вовчанській громаді немає газу. Ймовірніше, що газопостачання не відновлять.

Громада готується до життя в умовах без газу, сказав Українському Радіо Харків начальник Вовчанської міської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі.

"Газу немає, і 90%, що його і не буде. Електромережа працює, напруги досить. Зараз ми дали заявку на буржуйки, електрообігрівачі, електроплитки. Ми працюємо зараз з фондами, з різними благодійними організаціями, і всім даємо заявки на опалювальні прилади", — говорить начальник Вовчанської ВМА.

За словами Тамаза Гамбарашвілі, для приватного сектора замовляють буржуйки: "Якщо люди будуть залишатися у багатоповерхівках, то електрообігрівачі, електропечі для приготування їжі".

Також у Вовчанську шукають місця, де розгорнути пункти обігріву на випадок, якщо не буде електропостачання.

"Щодо дров людям, ми працюємо, не було керівника лісгоспу, тому не було де брати дрова, зараз це питання буде вирішуватись. Ми познайомимось з новим керівником, він опрацює ці питання. Думаю, що забезпечимо все населення дровами.

Евакуації з громади ще не було: "Зараз ми збираємо списки, потім тільки зможу точну цифру сказати. Хто бажає, самостійно виїжджають, масової евакуації ще не було.

Що відомо

  • 23 жовтня у деокупованому прикордонному Вовчанську та селах поруч зник газ.
  • Частина житла та котелень у Вовчанську з радянських часів під'єднані до російського газопроводу — від нього залежать близько 16 тисяч людей. Газ до міста постачається через російське місто Шебекіно. За понад 30 років незалежності альтернативну гілку не проклали.
  • Посадовці Харківщини просили урядовців надати гроші для будівництва нового газопроводу. У 2019 році для цього були потрібні сотні мільйонів гривень. Розв'язати проблему з газопостачанням у Вовчанськ намагалися останні роки.
  • Розпорядження про призначення начальників адміністрацій 27 жовтня підписав президент України Володимир Зеленський. Очільником Вовчанської міської військової адміністрації став Тамаз Гамбарашвілі.

Читайте також

Вовчанськ без газу: що з опалювальним сезоном у деокупованій громаді на Харківщині

На початок