Новий газопровід та електрокотли: як вирішуватимуть проблему газопостачання у Вовчанському районі

Новий газопровід та електрокотли: як вирішуватимуть проблему газопостачання у Вовчанському районі

Новий газопровід та електрокотли: як вирішуватимуть проблему газопостачання у Вовчанському районі

Посадовці Харківщини просять урядовців виділити гроші для забезпечення незалежності Вовчанського району від газотранспортної системи Росії. Щоб побудувати новий газопровід, потрібні сотні мільйонів гривень.

Питання газопостачання обговорювали сьогодні на засіданні Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Засідання проходило у закритому режимі.

Про результати журналістам розповів голова Харківської ОДА Олексій Кучер.

"У нас може бути надзвичайна ситуація 1 січня 2020 року, оскільки певний район нашої області, а саме Вовчанський, деякі населені пункти, отримують газопостачання від Російської Федерації. Договір з Російською Федерацією завершується якраз 1 січня 2020. Питання щодо продовження цього договору не вирішено, тому якщо наші люди (йдеться про 16 тисяч людей – ред.) не будуть отримувати газ, відповідно, вони будуть позбавлені тепла і можливості навіть готувати собі їжу. Тому ситуація критична", — сказав Кучер.

Новий газопровід та електрокотли: як вирішуватимуть проблему газопостачання у Вовчанському районі
Фото Софії Цвєткової.
Source: Оригінальне

Щоб вирішити проблему, потрібно будувати новий газопровід, говорить Кучер. Посадовці за попереднього керівництва Харківської ОДА не знайшли порозуміння із НАК "Нафтогаз", додав він.

"Є проєкт, який був затверджений, там є одна сума, а НАК "Нафтогаз" бачить іншу суму. Діалогу не було… Приблизно сума, яка була зазначена в тому проєкті, який нами пропонувався, це 400 млн грн. А бачення НАК "Нафтогазу" — це 200 млн грн", — сказав він.

Якби "Нафтогаз" і адміністрація дійшли згоди, побудувати газопровід можна було б за 8 місяців, стверджує голова обладміністрації.

"Ми порушуємо питання перед державою, щоб провели засідання Державної комісії, аналогічної, тому що все ж таки це державна проблема. У нас три області, які попадають в цю проблему з 1 січня 2020 року… Найближчим часом ми вже домовилися, що ми створюємо робочу групу, в яку увійдуть мої підлеглі з ОДА, а також підлеглі Коболєва (голова правління НАК "Нафтогаз"— ред.), і ми буквально з понеділка розпочнемо обговорювати питання початку робіт. Якщо ми узгодимо ціну, тому що у них є одне бачення, у нас є інше — але питання компромісу, ми домовимось, що ми точно його знайдемо", — сказав Кучер.

Будувати газопровід потрібно за державні кошти.

"Ми вимагаємо, щоб скликали саме державну комісію, ми вимагаємо державних коштів… Тут не надавати гроші вже неможливо. Тому що ситуація вже настільки критична, що вона може вирішитися виключно виділенням грошових коштів і затягувати вже неможливо. Це точно", — сказав Кучер.

Близько 20 млн гривень необхідно на першочергові дії — забезпечення мешканців Вовчанського району альтернативними джерелами тепла.

"Певне бачення вирішення питань є. Звісно, що незадоволення людей буде. Разом з тим, я прийняв на себе відповідальність – зараз для того, щоб знизити соціальну напругу, уже про це повідомити. Щоб люди готувалися, нам необхідно буде трохи перетерпіти. Давайте будемо відвертими. Ми забезпечимо людей і електропостачанням, і зараз розробляється, і ведуться перемовини з виробниками щодо альтернативних котлів", — сказав Кучер.

Голова облдержадміністрації доручив підлеглим розробити план дій до вечора п’ятниці.

На те, щоб забезпечити мешканців електрокотлами, за попередніми даними, вистачить двох тижнів.

"Це приблизно 5 тисяч домоволодінь, і за два тижні ми встигнемо, по попереднім даним, забезпечити людей цими котлами", — сказав Кучер.

Автори: Софія Цвєткова, Тетяна Федоркова

Вибір редакції

На початок